Arhiv: Razstava cvetličnih aranžmajev na GZS

Vabljeni na ogled razstave članov Združenja cvetličarjev in vrtnarjev Slovenije.
    Aranžmaji in predstavitve članov Združenja bodo na ogled od 16. do 21. marca 2011 v pritličju Gospodarske zbornice Slovenije v Ljubljani.

Združenje je bilo ustanovljeno maja 2010 na pobudo cvetličarjev in vrtnarjev, ki so se povezali zaradi težkih razmer na trgu in uresničevanja skupnih interesov.

Ključni razlogi za ustanovitev so bili dumpinške cene cvetja in lončnic v velikih trgovskih centrih, nezdružljivost prodaje cvetja in živil, razvrednotenje cvetličarskega poklica, nekonkurenčnost cvetličarjev glede na velike trgovske sisteme, prazna in neorganizirana mestna jedra, pomanjkanje znanja med malimi podjetniki in njihovo prepočasno prilagajanje hitrim tržnim spremembam.

Člani združenja, ki se bodo predstavili:

• DARFLOR d.o.o, g. Darijo Mohorič
    • EKO FLORA d.o.o, ga. Zdenka Dolgoš