Arhiv: Novosti pri obračunavanju davka na motorna vozila

Vabimo vas, da se udeležite seminarja

NOVOSTI PRI OBRAČUNAVANJU DAVKA NA MOTORNA VOZILA

Datum, kraj in trajanje seminarja

Četrtek, 1. april 2010 od 10.00 do 13.30

Dvorana: Poslovna oaza (7 nadstropje), GZS, Dimičeva 13, Ljubljana

Namen seminarja:

Na seminarju bomo obravnavali novosti, ki so uveljavljene na podlagi sprememb in dopolnitev Zakona o davku na motorna vozila in razpravljali o konkretnih primerih s katerimi ste se v zvezi s tem že soočili pri svojem delu.

Na seminarju bomo odgovorili na vprašanja:

• Res po novem ne bo več potrebna komisijska prodaja rabljenih vozil?
    • Kaj storiti z že obstoječimi komisijskimi pogodbami?
    • Kako izračunati DMV po novem?
    • Kdaj in v kakšni višini je mogoče zahtevati povračilo DMV-ja?
    •  Kako je po novem z oprostitvami plačevanja DMV-ja?
    •  Se kaj spremenijo računi in uporabljene klavzule na njih? Kdaj uporabiti katero od klavzul?
    •  Katere dokumente bomo potrebovali pri uvozu ali pridobitvi novega ali rabljenega vozila iz druge države članice EU?

Glede an to, da bomo po novem pri prodaji rabljenih vozil bistveno bolj pogosto uporabljali kupoprodajno pogodbo, si bomo pogledali tudi najpomembnejše elemente, ki jih mora  taka pogodba vsebovati.

Program:

09.45 - 10.00    Registracija udeležencev

10.00 - 11.15    Predstavitev novega zakona o davku na motorna vozila, mag. Slavko Ažman – Porsche Slovenija d.o.o.)

11.15 - 11.35   Odmor

11.35 - 13.30   Razprava z vprašanji udeležencev in zaključki, mag. Slavko Ažman – Porsche Slovenija d.o.o.,

Kotizacija:

Za člane GZS-PTZ je cena seminarja 20 EUR (DDV ni vključen), za ostale pa 55 EUR (DDV ni vključen). V ceno je vključena tudi osvežitev med odmorom.

Prijava

Rok za prijavo na seminar je 26. marec 2010. Kotizacijo je treba poravnati najmanj 3 dni pred izvedbo seminarja na poslovni račun GZS pri NLB št. 02924 – 0017841495, sklic 2090-372. Prijavnico in potrdilo o plačani kotizaciji pošljite na faks št.: 01/58-98-317 ali 01/23- 02-258.

Seminar bo izveden ob prijavi najmanj 15 udeležencev. Odpoved udeležbe je možna največ tri delovne dni pred izvedbo. Prijavljeni udeleženci, ki udeležbo prekličejo po tem roku ali se seminarja ne udeležijo oz. ne pošljejo drugega udeleženca, do povrnitve kotizacije niso upravičeni oz. morajo poravnati celotno kotizacijo. V primeru odpovedi seminarja s strani organizatorja, zneske vplačane kotizacije vrnemo. Prijave sprejemamo do zapolnitve mest. Prijavnica je v pripeti datoteki.

Dodatne informacije in prijave

GZS – Podjetniško trgovska zbornica, tel. 01/58-98-335, e-naslov: ptz@gzs.si.

Pripeti dokumenti