Arhiv: Memorandum malih in srednjih podjetij Vladi RS

Podjetniško trgovska zbornica vsako leto na svoji konferenci MSP oblikuje predlog ukrepov, ki jih naslovi na Vlado z namenom, da se uvedejo spremembe in ukrepi za razbremenitev malih in srednjih podjetij. Z memorandumom Vlado RS pozivamo, da sprejme učinkovite ukrepe, ki bodo mikro, malim in srednjim podjetjem omogočili razvoj, konkurenčnost in realizacijo poslovnih idej.

V letošnji memorandum smo združili predloge in pobude malih in srednjih podjetij, v katerem apeliramo na Vlado, da:

• podpre prizadevanja za oživitev starih mestnih jeder z ponovno oživitvijo rokodelskih dejavnosti in deficitarnih storitvenih dejavnosti v starih mestnih jedrih,
    • zagotovi učinkovitejše razdeljevanje subvencij,
    • zagotovi ugodnejše financiranje za začetek poslovanja,
    • zagotovi transparentnost inšpekcijskih postopkov in model "Pametni inšpektor" razširi tudi na področja ostalih inšpekcijskih služb,
    • uvede spremembe na davčnem področju, za razbremenitev podjetnikov in lastne administracije,
    • zmanjša administrativna bremena, ki prekomerno bremenijo mala podjetja.

Predlogi so konstruktivni in usmerjeni v pravičnejšo porazdelitev davčnega bremena, ki bi v državno blagajno prinesla več dajatev, enakomerneje obremenila podjetnike in jih razbremenila tam, kjer bremena niso sorazmerna z zasledovanimi cilji.

Memorandum MSP-2017 je sprejel Upravni odbor Podjetniško trgovske zbornice.