Arhiv: Kaj prinaša Splošna uredba o varstvu podatkov?

GZS Podjetniško trgovska zbornica vabi

v četrtek, 12. oktobra ob 13.00 uri na GZS, Poslovna oaza,

na izobraževalno-informativno predavanje

Varstvo osebnih podatkov po Splošni uredbi o varstvu podatkov

Predavatelja:

Metka Glasenčnik, JK Group d.o.o.

Marko Kavčič, Microsoft d.o.o.

Splošna uredba o varstvu podatkov (GDPS) se bo začela uporabljati od 25. maja 2018. Uredba bo zaradi novosti, ki jih prinaša, nedvomno močno vplivala na poslovanje in delovanje podjetij in organizacij, ki obdelujejo osebne podatke, saj bodo ta morala ustrezno uskladiti svoje delovanje in zagotoviti varovanje osebnih podatkov z novimi standardi in zahtevami.

V okviru predavanja bodo zato obravnavane naslednje vsebine:

•  pregled sprememb in novosti, ki jih prinaša Splošna uredba o varstvu osebnih podatkov (GDPR),
    • primeri dobrih in slabih poslovnih praks,
    • kako se na Splošno uredbo o varstvu osebnih podatkov GDPR pravočasno pripraviti.

Na predavanju boste izvedeli oziroma dobili odgovore na najbolj relevantna vprašanja, kot so denimo:

• katere novosti, ki jih prinaša Splošna uredba o varstvu podatkov, bodo znatno vplivale na način poslovanja podjetja,
    • kako postopati, da bi se pravočasno pripravili na spremembe in poslovanje podjetja uskladili s Splošno uredbo o varstvu podatkov,
    • kdaj bo potrebno imenovati pooblaščeno osebo za varstvo podatkov,
    • kakšne posledice oziroma sankcije predvideva uredba za kršitelje.

Potek dogodka:

13:00 – 13:10     Uvodni nagovor (direktorica GZS PTZ mag. Vida Kožar)

13:10 – 13:30     Predstavitev udeležencev

13.30 – 14.30     Predavanje (Metka Glasenčnik, JK Group d.o.o.)

14.30 – 15.30     Predavanje (Marko Kavčič, Microsoft d.o.o.)

15:30 – 16:00     Mreženje, vprašanja

O predavateljih:

Metka Glasenčnik je sodelavka v pravni pisarni JK Group, d. o. o. Usmerjena je v iskanje rešitev in reševanje problemov, svetuje večinoma gospodarskim družbam, predvsem na področjih sklepanja pogodb, gospodarskih sporov, izvršilnih postopkov, kadrovskih zadev in inšpekcijskih postopkov. Posebno področje njenega delovanja predstavlja pravo v povezavi s sodobnimi tehnologijami.

Marko Kavčič je vodja aktivnosti za skladnost z licenčnimi pravili v Microsoftu Slovenija in ima več kot deset let izkušenj kot preizkušeni revizor informacijskih sistemov, deluje na področju skladnosti ter skladnosti poslovanja v oblaku.

Kotizacija in prijave:

Kotizacija znaša za člane GZS PTZ 70,00 evrov z DDV in za ostale 122,00 evrov z DDV.

Članom GZS Podjetniško trgovske zbornice se ob udeležbi omogoči nakup paketa Skladni z GDPR (celovit pregled poslovanja in stanja podjetja, gap analiza, podaja poročila in priporočil) po nižji ceni 750,00 EUR + DDV (redna cena paketa znaša 900,00 EUR + DDV).

Prijave sprejemamo do petka, 6. oktobra  2017 oz. do zapolnitve mest.

Odpoved udeležbe brez finančnih posledic je možna največ dva delovna dneva pred izvedbo dogodka. V primeru, da prijavljeni udeleženci svoje prisotnosti (pisno/preko e-pošte) ne odpovedo v navedenem roku ali se dogodka ne udeležijo oz. ne pošljejo drugega udeleženca, vam zaračunamo polni znesek kotizacije.

Kotizacijo je potrebno poravnati najkasneje dva dni pred izvedbo delavnice na poslovni račun GZS pri NLB št. SI56 0292 4001 7841 495, sklic SI00 2090 – 5217.

Informacije in vprašanja:

GZS Podjetniško trgovska zbornica, telefon 01 58 98 312, elektronska pošta ptz@gzs.si

Obrazec za prijavo