Arhiv: Predstavitvena delavnica GURS: Register nepremičnim, zbirka vrednotenja nepremičnin in evidenca trga nepremičnin

četrtek 1. 3. 2012, ob 9.00,
lokacija: GZS, 1. ND, dvorana A (povečali smo šte vilo sedeže na dogodku), Dimičeva 13, 1000 Ljubljana,

Na GURS in GZS ugotavljamo, da je poznavanje javnih nepremičninskih evidenc v širši javnosti dokaj slabo. Razlog temu vidimo predvsem v tem, da veliko uporabnikov ne posveti dovolj časa poglobljenemu branju vrsto metodoloških pojasnil, ki se nahajajo na spletni strani GURS, ter s tem v povezavi vsebinskega razumevanja nepremičninskih podatkov. Tako se uporabniki evidenc tudi ne zavedajo vseh prednosti in koristi, ki jih prinašajo družbam za njihovo uspešnejše poslovanje. S tem namenom smo pripravili predstavitveno delavnico na kateri vas bomo podrobneje seznanili z delom GURS in aktualnimi registrom nepremičnin in ostalimi podatkovnimi zbirkami.

Delovni program:

08.30 - 9.00

Prihod udeležencev in jutranja kava

09.00 - 10.00

- Register nepremičnin: viri podatkov, vzdrževanje podatkov, kvaliteta podatkov, posplošena tržna vrednost nepremičnin
- Zbirka vrednotenja nepremičnin: modeli množičnega vrednotenja nepremičnin, način oblikovanja in umerjanja modelov vrednotenja, indeksiranje vrednosti
- Evidenca trga nepremičnin: viri podatkov, vzdrževanje podatkov, kvaliteta podatkov, poročila o trgu nepremičnin.

Dušan Mitrović

10.00-10.30

Diskusija

Predavatelj:
mag. Dušan Mitrović, direktor Urada za množično vrednotenje nepremičnin, GURS (http://www.gu.gov.si/si/gu_vstopnastran/naloge_in_cilji/ )

Organizirajo:
GZS Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala
GZS Zbornica za poslovanje z nepremičninami
GZS Združenje za inženiring

Kotizacija:

• Brezplačno in zgolj za člane GZS

Članstvo preverite v Registru članov GZShttps://www.gzs.si/register/ .

Informacije:
GZS Zbornica gradbeništva in IGM, Telefon: 01/5898 246, Valentina Smrkolj

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest (100) oziroma do 29. 2. 2012):

Dostop do dogodka:
-LPP prevoz: št. 6, 8, 20
-Osebni prevoz: parkiranje za udeležence je brezplačno zagotovljeno v 1. kleti GZS oziroma na zunanjem parkirišču GZS.

Vabljeni:
Nepremičninske inženiring, gradbene, geodetske gospodarske družbe, družbe iz panoge industrija gradbenega materiala in sicer:
-oddelki (službe) za analitiko in pripravo planov,
-vodje komercialnih nabavnih služb,
-tržniki,
-vodje projektov,
-arhitekti,
-projektanti,
-nepremičninski posredniki,
-geodeti,
-in vsi drugi zainteresirani!

Število mest je omejeno na 100!

Pripeti dokumenti