Arhiv: Stroškovna analiza in model lastne cene cestnega tovornega prometa

Stroškovna analiza in model lastne cene cestnega tovornega prometa

Konkurenca v cestnem tovornem prometu sili podjetja k stroškovni učinkovitosti, zato morajo poznati stroške opravljanja prevoznih storitev. V pripetih dokumentih objavljamo kalkulacijo za pet skupnih tovornih vozil (klasični transport, hladilniki, cisterne, vozila za prevoz avtomobilov in prekucnike). Poudariti velja, da navedene kalkulacije predstavljajo usmeritev za boljše delovanje transportnih podjetij na trgu transportnih storitev, saj so podana izhodišča pri določanju prodajne cene. Lastne cene se za posamezna podjetja seveda lahko razlikujejo, saj so izračuni izdelani za manjšo skupino pridobljenih podatkov, prav tako pa ima vpliv na stroške organiziranost transportnega podjetja, velikost voznega parka in posledični individualni popusti prevoznikom pri stroških kot so gorivo, zavarovanje, servis in podobno.

Naročnika kalkulacije:

• Gospodarska zbornica Slovenije, Združenje za promet