Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Seminar e-računi: NOVOSTI ZA POSLOVNE SUBJEKTE S POUDARKI ZA GRADBENO PANOGO, 24.9.2014

TEMATIKA:  OSVEŽITEV ZNANJ V ZVEZI Z VSEBINO RAČUNA, RAZLIKOVANJE MED PAPIRNATIMI, ELEKTRONSKI IN E-RAČUNI, POSEBNOSTI PRI PRORAČUNSKIH UPORABNIKIH

Vsebina seminarja

9.00-9.05
    Uvodni pozdrav in predstavitev zadnjega stanja v panogi (Jože Renar–direktor GZS ZGIGM)

9.05-9.15
    Nacionalni forum za eRačun: predstavitev GZS aktivnosti in stanja med poslovnimi subjekti (Matej Švarc)

9.15-10.30
    I. del –  Vsebinske in zakonske zahteve izdajanja (e-)Računov (Aleksandra Heinzer)

• splošno o računih (vsebina, rok, izdajatelj, upoštevanje zakonskih norm)
    • poslovanje s tujino in računi (kaj paziti)
    • oblika računov v luči DDV (elektronski ali papirnati)
    • kaj je eRačun
    • razlika med elektronskim računom po DDV zakonodaji in e-Računom
    • za koga bo izdajanje eRačunov obvezno in za koga ne?
    • gradbene situacije in eRačuni
    • kakšna bo vloga Uprave RS za javna plačila
    • koliko računov na mesec je minimalno za vključitev za sistem e-računa (2,5, 10…)-pregled objav UIP
    • kdaj moramo vstopiti v sistem e-račun (obstoječa pogodbena razmerja, pridobitev javnega naročila, …)

DISKUSIJA Z VPRAŠANJI: ali lahko država Slovenija prisili davčne zavezance k dodatnim stroškom v zvezi z izdajanjem elektronskega računa, področna nacionalna in evropska zakonodaja

10.30-10.45
    Odmor

10.45-12.15
    II. del – Tehnične zahteve, pogoji in postopki (mag. Grega Podgoršek)

• Priprave za izdajo in prejem e-Računa
    • Odločitev izdajatelj/prejemnik/oboje
    • Komunikacija – elektronska pot (ZZI, Panteon, Genis, Setcce, Datalab, Saop, Opal …), Bankart
    • Stroški
    • posebnosti PU
    • UJPNET
    • posebnosti GS
    • Izdaja e-Računa
    • Izdajatelji brez informacijske podpore
    • Prejem e-Računa
    • Hramba e-Računa

DISKUSIJA IN VPRAŠANJA

• Dodelava obstoječe IS rešitve
    • Iskanje nove IS rešitve

ORGANIZATOR: GZS Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

PREDAVATELJI:

• Aleksandra Heinzer, Pakta svetovanje d.o.o., je svetovalka in predavateljica s področja davka na dodano vrednost. Praktično znanje je več let pridobivala kot davčna svetovalka, je avtorica številnih člankov v strokovnih vestnikih in priročnikih.
    • mag. Grega Podgoršek je univ. dipl. ing. strojništva, magister ekonomije (informacijski sistemi). Ima dolgoletne izkušnje iz dela v gospodarstvu in pri vodenju IT področja. Ukvarjal se je z implementacijami novih IT rešitev, elektronsko izmenjavo podatkov (EDI/RIP) in organizacijo delovnih procesov. Od oktobra 2013 je zaposlen kot svetovalec za informacijske rešitve v podjetju OPAL, ki je eden večjih ponudnikov informacijskih sistemov (ERP) v Sloveniji.
    • Matej Švarc je samostojni svetovalec na Gospodarski zbornici Slovenije - Združenju za informatiko in telekomunikacije.

• OZADJE TEME SEMINARJA:

e-račun: http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=258

Preberi BROŠURO UIP: http://www.ujp.gov.si/DocDir/e-racuni/eracun_proracunski_uporabniki_a4_press.pdf

Register izdajateljev e-računov: http://www.bankart.si/si/ponudba/simp/register-e-racunov

Nacionalni forum za e-Račun http://slovenskieracun.si/slo/domov

KOTIZACIJA
    Znesek kotizacije:        60€+DDV, člani GZS imajo 50 % popust
    Kotizacijo nakažite pred dogodkom na TRR 02924-0017841495 NLB, sklic št. 2140 + matična ali davčna številka podjetja. Fakturo vam izstavimo po dogodku. Potrdilo o plačilu kotizacije prinesete prosim na dogodek.
    V kotizaciji je všteto osebna prisotnost na seminarju, gradivo za udeležence, pogostitev, potrdilo o udeležbi seminarja in organizacija dogodka.

Prijave pošljite na naslov zgigm@gzs.siali po faksu na št. 01/5898 100 najkasneje do 22. SEPTEMBRA 2014 (prijavnica je v prilogi). Minimalno št. prijav za izvedbo seminarja: 15 oseb!

Več informacij o seminarju: Valentina Kuzma, 01 5898 246, valentina.kuzma@gzs.si

Parkiranje je brezplačno in je do zasedenosti dovoljeno v kletnih prostorih GZS in na zunanjem parkirišču GZS.

Vljudno vabljeni!

Pripeti dokumenti