Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Novice ZPN 18.05.2011

Spoštovani člani GZS-Zbornice za poslovanje z nepremičninami

• 1. seja UO ZPN, 17.05.2011
      Na včerajšnji konstitutivni seji UO ZPN so člani Upravnega odbora soglasno izvolili g. Franca Pirca, SPL DP, d.o.o. iz Ljubljane, za predsednika UO ZPN in Zbornice za poslovanje z nepremičninami. Za podpredsednika sta bila izvoljena: g. Jožef Murko, Dodoma, d.o.o. iz Maribora in ga. Vera Zevnik, Domplan, d.d. iz Kranja. Do konca letošnjega leta so vodenje Zbornice za poslovanje z nepremičninami zaupali dosedanjemu direktorju g. Borutu Gržiniču.

Poleg kadrovskih zadev so člani UO ZPN podprli organizacijo in izvedbo letošnjega 22. posveta Poslovanje z nepremičninami, ki bo 17. in 18. novembra v Portorožu, ter se zavzeli za aktivno sodelovanje pri pripravi in izvedbi programa. Strokovno in kritično so se seznanili s potekom sprejemanja novele Zakona o nepremičninskem posredovanju in Zakona o graditvi objektov. Veliko časa pa so namenili tudi osnutku Zakona o nepremičninski investicijski družbi.

• Umaknjen osnutek Zakona o nepremičninski investicijski družbi
      O preoblikovanju SSSR se bo razmišljalo v okviru novega nacionalnega stanovanjskega programa.

Več na: http://www.mop.gov.si/index.php?id=1999&tx_ttnews%5btt_news%5d=8077&tx_ttnews%5bbackPid%5d=12118&L=0&no_cache=1