Arhiv: Novosti v predpisih (direktivah) za elektroindustrijo - nove obveznosti za proizvajalce

Evropska komisija je po uradni objavi spremenjenih ključnih direktiv za izdelke elektronske in elektroindustrije  pripravila predlog posebnega priročnika za implementacijo teh direktiv (Blue Guide). Ta priročnik je predmet razprav in zbiranja pripomb s strani Komisije na ravni evropskih industrijskih združenj. Komisija načrtuje tudi serijo seminarjev za izbrane uporabnike od sredine novembra 2014 dalje (povezave na besedila direktiv so dostopna na tem spletnem naslovu). Spremembe direktiv pomenijo pomembne dodatne obveznosti proizvajalcev v zvezi s pripravo dokumentacije, ki mora spremljati izdelek na trgih EU.

V Zbornici elektronske in elektroindustrije zbiramo informacije in spremljamo ta proces prek EU združenja Orgalime, načrtujemo tudi seminarje za podjetja o teh spremembah direktiv in obveznosti v obdobju od druge polovice novembra 2014 dalje.

Za dodatne informacije za člane pa pišite na: elektroindustrija@gzs.si ali janez.renko@gzs.si.