Arhiv: Vabilo na problemsko konferenco: Primernost uporabe klavzule “ključ v roke” v pogodbah za izvajanje gradbenih storitev v javnih naročilih

Vabimo vas na probelmsko konferenco

20. 4. 2012 ob 9h, GZS Ljubljana, DVORANA A, 1. nd GZS

Ozadje teme:

GZS Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala na pobudo svojih članov pripravlja dne 20. 4. 2012 na GZS, dvorana A, problemsko konferenco: Primernost uporabe klavzule Ključ v roke v pogodbah za izvajanje gradbenih storitev v javnih naročilih. Dogodek je zastavljen problemsko, saj si z njim želimo soočiti različna mnenja, poglede in prakso na tem področju in iskanje rešitev, ki bodo omejile tveganja sodelujočih podjetij v gradbenih verigah (izvajalcev, podizvajalcev in dobaviteljev ) na razumno mero. Po informacijah, ki jih dobivamo od podjetij, so pogodbe, ki jim jih vsiljujejo javni naročniki pogosto na meji zakonitosti, kjer se ne spoštujejo posamezni členi OZ, izključujejo gradbene uzance itd. Na dogodku bomo soočili mnenja domačih in tujih strokovnjakov s področja gradbenih pogodb, predstavnikov javnega sektorja-naročnikov, prakso priprave gradbenih pogodb v podjetjih za nejavne naročnike ter soočiti navzoče s problematiko s katero se srečujejo v podjetjih, izvajalcih del. Namen dogodka je oblikovanje kakovostne zasnove gradbenih pogodb in razjasnitev vseh pojmov uporabljenih v pogodbenih določilih in pomena njihovih pravnih učinkov, pravilno porazdeliti pogodbena tveganja med pogodbeniki v gradbeni pogodbi. S konferenco si želimo podjetjem izvajalcem del tudi sporočiti, kakšnih gradbenih pogodb naj bi se izogibali in nepodpisovali in kako strokovno utemeljeno javnemu naročniku predstaviti temeljna določila dobre gradbene pogodbe.

Okvirna vsebina:

8.30-9.00

Prihod udeležencev in jutranja kava

9.00 - 9.15

Uvodni pozdrav,

Stanje in pogodbene prakse v slovenskem gradbeništvu

mag. Jože Renar, direktor GZS Zbornice gradbeništva in industrije gradbenega materiala

9.15 - 9.45

Osnove dobre gradbene pogodbe, opredelitev pojma ključ v roke in problemi v praksi

dr. Konrad Plauštajner, Odvetniška pisarna PLAUSTAJNER&PLAUSTAJNER

9.45-9.55

Razpisna dokumentacija v javnih naročilih gradnje in priprava vsebine pogodbe kot del razpisne dokumentacije

Maja Koković, Ministrstvo za finance

9.55-10.05

Svetovalna vloga javne agencije za javno naročanje RS in skrb nad pripravo kakovostnih javnih razpisov gradnje pri javnih naročnikih

Matjaž Uhan, Javna agencija za javno naročanje RS

10.05-10.15

Praksa DRI in DARS pri izvajanju projektov po sistemu »ključ v roke« pri izgradnji slovenske prometne infrastrukture

mag. Robert Oblak, DRI upravljanje investicij, d.o.o.

10.15-11.00

Construction Contracts in Austria
(ANGLEŠKA prezentacija, prevajanje zagotovljeno)

mag. Matthias Wohlgemuth, Wirtschaftskammer  Östereich (Gospodarska zbornica Avstrije)

11.00-11.15

Odmor

11.15-12.00

Experience with FIDIC Contracts on the Polish Market and EIC comments to the various FIDIC forms of contracts (Predstavitev strokovne publikacije: EIC Contractor's Guide to the MDB Harmonised Construction Contract, June 2010, katera se nanaša na publikacijo FIDIC 2010 MDB HARMONISED Construction Contract)
(ANGLEŠKA prezentacija, prevajanje zagotovljeno)

Isolino GOMES, Head of Contract Administration Department and Risk Assessment Department,
Mota-Engil Central Europe S.A., European International Contractors e.V. (www.eicontractors.de)

12.00-12.20

Slovenska praksa in izkušnje s standardno obliko pogodbenih določil FIDIC " Pogoji pogodb za dobavo, inženirske storitve in gradbene storitve" (EPC Turnkey Projects)

mag. Vekoslav Korošec, GZS ZING

12.20-13.00

Problematika gradbenih pogodb v javnih naročilih gradnje v podjetjih

Predstavniki gradbenih podjetij:
Peter Kosi (direktor, GRANIT)  in Tadej Ružič (direktor, SGP POMGRAD)

13.15-13.30

Diskusija in zaključki

Organizira:
GZS Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Kotizacija:

Člani ZGIGM 20€ +DDV

Člani GZS 30 € +DDV

Nečlani  80€ +DDV

Cena zajema udeležbo na delavnici, postrežbo z napitki med odmorom in potrdilo o udeležbi.
Kotizacijo plačajte pred dogodkom na TRR GZS 02924-001 784 1495; obvezno navedite sklic 2140  s pripisom KLJUČ V ROKE. Potrdilo o plačilu kotizacije prinesite s seboj! Račun vam bomo izstavili pod dogodku.

Članstvo preverite v Registru članov GZS https://www.gzs.si/register/ .

Informacije:
GZS Zbornica gradbeništva in IGM, Telefon: 01/5898 246, Valentina Smrkolj

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest (100) oziroma do 19. 4. 2012):

Dostop do dogodka:
-LPP prevoz: št. 6, 8, 20
-Osebni prevoz: parkiranje za udeležence je brezplačno zagotovljeno v 1. kleti GZS oziroma na zunanjem parkirišču GZS.

Vabljeni:
Vabljeni predstavniki podjetij v gradbeništvu in inženiringu in ostali zainteresirani: predstavniki javnega sektorja-NAROČNIKI GRADENJ

Število mest je omejeno na 100!