Arhiv: VABILO na razstavo URE O LESENI GRADNJI

VABILO

Univerza v Mariboru, Fakulteta za gradbeništvo (UM FG), Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) in Združenje lesne in pohištvene industrije vabijo na

razstavo »URE O LESENI GRADNJI«,
skupni projekti Katedre za arhitekturo in Katedre za gradbene konstrukcije UM FG / 2012.

Les je material, ki mu lahko zaupamo in je gradivo prihodnosti!

Člani sekcije »Slovenski proizvajalci lesenih montažnih stavb«, ki že več kot deset let aktivno deluje v okviru Združenja za lesno in pohištveno industrijo na GZS,  se zavedajo pomena znanja in vzgoje mladih strokovnjakov.  V sodelovanju s Fakulteto za gradbeništvo v Mariboru  so v šolskem letu 2011/2012 potekale arhitekturne delavnice na katerih so študentje programov Arhitektura in Gradbeništvo zasnovali moderne enodružinske hiše, več stanovanjske in javne objekte ter lesene razgledne stolpe. Cilj takšnih delavnic  je ozavestiti bodoče strokovnjake s področja arhitekture o prednostih uporabe lesa v gradbeništvu. Rezultati  teh delavnic so premišljene, sveže ideje drznih oblik.

Razstavo si je možno ogledati do konca februarja 2013, v prostorih GOSPODARSKE ZBORNICE SLOVENIJE, Dimičeva ulica 13, Ljubljana.

Razstavljeni so projekti iz delavnic:
»Pogled na mesto – delavnica Leseni razgledni stolpi«
»Energijsko učinkovite lesene stavbe – Podlehnik 2012«
»Razvoj pasivne stanovanjske hiše Marles«

AVTORJI RAZSTAVE:
doc.dr. Vesna Žegarac Leskovar
prof.dr. Miroslav Premrov
asis. Mateja Zlatinek

Veselimo se vašega obiska razstave!

Igor Milavec, Univ,dipl.inž.les.
Direktor Združenje lesne in pohištvene industrije pri GZS

Mirijana Bračič

Sekretarka Sekcije slovenskih proizvajalcev lesenih montažnih stavb