Arhiv: DOM 2011 - B2B poslovni matchmaking lesarjev JV Evrope

Brezplačno za člane GZS-Združenja lesne in pohištvene industrije

B2B MATCHMAKING LESARJEV JV EVROPE

Strateška partnerstva in kooperacija za skupni nastop na tretjih trgih

četrtek, 10. marec 2011 ob 10:00

Sejem DOM 2011, Gospodarsko razstavišče,
Dvorana Urška, Dunajska 18, Ljubljana, Slovenija

Ljubljana, 4. februar 2011 – GZS-Združenje lesne in pohištvene industrije, Lesarski grozd in Agencija za Drvo iz Beograda,  v sodelovanju z GZS- Centrom za konkurenčnost,  Javno agencija RS za podjetništvo in tuje investicije (JAPTI), Privrednom komorom Srbije in Veleposlaništvom R Srbije v Ljubljani, organizirajo vhodno poslovno delegacijo lesarskih podjetij iz Srbije in drugih držav JV Evrope na B2B dogodek »Strateška partnerstva in kooperacija za skupni nastop na tretjih trgih«, ki bo 10. marca 2011 na Mednarodnem sejmu DOM 2011, na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani.

Dogodek je sofinanciran iz sredstev mednardnega razvojnega sodelovanja, katerega izvaja Center za mednarodno sodelovanje in razvoj (CMSR).

9:30-10:00 Registracija

10:00-10:15 Uvodni nagovor

Igor Milavec, GZS-Združenje lesne in pohištvene industrije in Predrag Filipov, Veleposlanik R Srbije v Sloveniji

10:15 -11:45 Plenarni del

• Slovenska lesnopredelovalna industrija, možnosti za razvoj

Bernard Likar, Lesarski grozd

• Srbska lesnopredelovalna industrija, stanje in ukrepi za izhod iz krize

prof.dr. Zdravko Popović, Agencija za Drvo, Srbija

• Spodbude R Srbije neposrednim investicijam in investicijske priložnosti za lesarje

Dragana Đurica, Veleposlaništvo R Srbije v Sloveniji

• Podpora slovenskim podjetjem pri internaconalizaciji in izhodnih investicijah

Tanja Drobnič, JAPTI (podpora internacionalizaciji podjetij)

Janez Keržan in Nataša Arko, SID Banka (financiranje, zavarovanje srednjeročnih poslov in
            investicij v tujino, faktoring, uradna razvojna pomoč) in SID Prva kreditna zavarovalnica
            (zavarovanje terjatev).

• Sporazum Republike Srbije in Rusije o svobodni trgovini

Vladimir Burda, Privredna komora Srbije

• Izkušnje iz prakse – Primer uspešnega delovanja na Ruskem trgu

Zlata Tica, Triumph Company d.o.o.

• Projekt razvojnega sodelovanja SLO-SRB ter načrti skupnega nastopa na tretjih trgih

Bernard Likar, Lesarski grozd

11:45 -12:00 Odmor

12:00 -15:00 Organizirana B2B srečanja, po zaključku možen individualni ogled sejma.

15:00-16:30 Sestanek podjetij vključenih v posebni program razvoja kooperacij in strateških partnerstev.

Prijave za slovenska lesarska podjetja so možna preko on-line prijavnice spodaj, najkasneje do 7.3.2011.

Nečlani GZS-Združenja lesne in pohištvene industrije oz. Lesarskega grozda, plačajo kotizacijo 80 EUR bruto na prijavljeno podjetje na račun Lesarskega grozda SI56 1010 0002 9182 445 pri Banki Koper.
Prijavnica za nečlane omenjenih organizacij velja le ob predložitvi sekeniranega dokazila o plačilu na grozd@sloles.com .

Več informacij: Bernard Likar, T: 01 5898 284, e-pošta: grozd@sloles.com

Opozorilo: Organizatorji  si pridržujejo pravico, da program spreminjajo.

Zadnja sprememba: 4.3.2011