Arhiv: GOZD in LES - srečanje deležnikov za izboljšanje konkurenčnosti gozdno lesnega sektorja

1. aprila 2010 je GZS-Združenje lesne in pohištvene industrije organiziralo uspešno srečanje širokega kroga deležnikov za izboljšanje konkurenčnosti gozdno lesnega sektorja in še posebej lesnopredelovalne panoge, v sklopu projekta "GOZD in LES za trajnostni razvoj Slovenije". Poleg vodstev lesarske, gozdarske in papirniške panoge in panožnih ustanov so se sestanka udeležili tudi trije poslanci DZ (ga. Breda Pečan, g. Franc Bogovič, in g. Janko Veber) in sindikalista, g. Vedlin in g. Ferčec.

Pogovor je bil zelo konstruktiven, z doseženo načelno pripravljenostjo vseh udeležencev za sodelovanje pri izboljšanju konkurenčnosti panoge - tako da bomo čez pet let lahko rekli, da nas je v panogi sicer ostalo samo še 10 000 a, da smo konkurenčni in da gre od tu dalje panoga lahko samo še navzgor. Sedaj pa je to potrebno konkretizirati.

Oblikovani so bili dve pobudi, katere bodo obravnavane tudi na skupni seji treh Odborov  DZ, 13. Aprila;

• da se ustanovi sektorski direktorat na Ministrstvu za gospodarstvo, da bomo lahko skupaj z državo zastavili sektorsko politiko
  • da skupaj poiščemo načine kako zapolniti nastalo razvojno vrzel.