Arhiv: Javni posvet o ureditvi področja lobiranja, GZS, 27. 5. ob 17,00

Ministrstvo za javno upravo je pripravilo predlog Zakona o integriteti in preprečevanju korupcije, s katerim se je lotilo tudi zakonske obravnave lobiranja.

Slovensko društvo za odnose z javnostmi in Zbornica poslovno storitvenih dejavnosti se vključujeta v razpravo o predlogu Zakona in organizirata javni posvet , ki bo 27. maja, ob 17. uri na Gospodarski zbornici Slovenije (Dimičeva 13) v Ljubljani. Vodil ga bo prof. dr. Dejan Verčič, pridružili pa se mu bodo sogovorniki iz javnega sektorja – med njimi ministrica za javno upravo Irma Pavlinič Krebs, Drago Kos (predsednik Komisije za preprečevanje korupcije) ter predstavniki gospodarstva in stroke. Diskusija se bo osredotočila na vprašanja, ali je predlagani zakon pravilni pravni okvir za obravnavo lobiranja in ali predlog morda ne ogroža državljanskih pravic na eni ter odpira prostor korupciji na drugi strani ter kakšna naj bi bila povezava med korupcijo in lobiranjem.

Prosimo za potrditev udeležbe na prdelavnice01@piar.si.

Vabilo na posvet dodajamo v priponki.

Pripeti dokumenti