Arhiv: Po konferenci Zbornice poslovno storitvenih dejavnosti, 21. april 2015

21. aprila je na GZS potekal zbor članov Zbornice poslovno storitvenih dejavnosti, ki mu je sledila tematska konferenca z aktualnimi vsebinami: situacija v našem izobraževalnem sistemu, javno naročanje, položaj svetovalne dejavnosti, vloga management consultinga pri prestrukturiranju podjetij in ovire za večje vključevanje svetovalcev v proces prestrukturiranja.

Na okrogli mizi "Naš izobraževalni sistem – kdo pije in kdo plača?" v okviru konference se je odvijala zanimiva in dinamična razprava o razmerju med akademsko ponudbo znanja, ustreznostjo študijskih profilov in programov ter podjetij – ponudnikov storitev znanja. Sogovorniki na tej okrogli mizi so bili:

• Dr. Metka Tekavčič, dekanja, Ekonomska fakulteta v Ljubljani
  • Prof. dr. Stane Pejovnik, redni profesor, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
  • Dr. Denis Mancevič, direktor za korporativno komuniciranje, SIJ d.d.
  • Mavricija Batič, generalna direktorica, Zavod RS za zaposlovanje
  • Sanja Leban Trojar, sekretarka, Sindikat Mladi plus
  • Viljenka Godina, direktorica, Ekonomski institut Maribor d.o.o. in
  • Anton Bricman, direktor, CeFormT d.o.o., pogovor pa je vodil
  • Goran Novković, svetovalec generalnega direktorja GZS.

Na drugem panelu - okrogli mizi z naslovom "Vloga management consultinga pri prestrukturiranju podjetij" - so se v pogovoru, ki ga je vodila dr. Amadea Dobovišek (Publi Una d.o.o.) soočili svetovalci:

• Borut Potočnik, direktor, BPMC d.o.o.
  • Dr. Peter Stanovnik, raziskovalec, IER in
  • Dr. Amadea Dobovišek, direktorica, Publi Una d.o.o.

Izmenjali so poglede glede vloge svetovalcev pri prestrukturiranju podjetij načelno in konkretno pri nas ter se pri tem osredotočili tudi na ovire, ki onemogočajo večje in uspešnejše delovanje naših svetovalcev. Razprava je potekala tudi na temo tranzicijskih poti in stranpoti pri reševanju poslovnih problemov podjetij in vplivu poslovne učinkovitosti slovenskih podjetij na konkurenčnost gospodarstva, o nujnih novih tržnih pristopih in podobno.

Konferenca Zbornice poslovno storitvenih dejavnosti -video posnetek

• Okrogla miza "Naš izobraževalni sistem – kdo pije in kdo plača?" – od 00:00 do 01:11:30
  • Okrogla miza "Vloga management consultinga pri prestrukturiranju podjetij" – od 01:11:30 do 02:38:00
  • Podelitev priznanj "Mladi svetovalec" - od 02:38:00 do 02:50:00