Arhiv: Razpis nagrade Izvirna slovenska slikanica - 2011

Ugodnost za člane GZS

Za člane GZS-Zbornice ZKGM prijavnine ni!

Predmet:
Razpis nagrade Izvirna slovenska slikanica 2011.

Nagrada:
Prejemniki nagrade so založnik, ilustrator in pisec besedila.

Naročnik:
Zbornica ZKGM - Združenje knjižnih založnikov, Dimičeva 13, 1504 Ljubljana.

Razpisni pogoji:

1.Prijavljeno delo jeslikanica, opredeljena kot natisnjen tekst v prozi ali v verzih, z vsaj 40% ilustracij notranjega obsega in na najmanj 5 listih različnih formatov ali materialov.

2.Natečaja se lahko udeleži vsak založnik z vsako slikanico, ki izpolnjuje naslednje pogoje:

• bila je prvič izdana v razpisnem obdobju = 1. januar 2010 do 31. december 2010,
  • nosilec projekta je slovenska založba,
  • avtor ilustracije slovenski,
  • avtor teksta slovenski.

3.Prijave na natečaj vsebujejo:

• 3 (tri) izvode vsake prijavljene slikanice.
  • Izpolnjeno prijavnico na natečaj.
  • Založba, ki prijavlja slikanico in ni članica GZS-Zbornice ZKGM, priloži potrdilo o plačilu prijavnine v višini 45,00 EUR z DDV za vsako posamezno prijavljeno slikanico.

4.Po zaključku natečaja se prijavljena dela ne vračajo prijaviteljem, temveč se odstopijo v dobrodelne namene.

Plačilo prijavnine za nečlane GZS-Zbornice ZKGM:

45,00 EUR z navedbo »ZKGM - prijavnina ISS 2011«, na račun 02924-0017841495 pri NLB

Nagrajenka:
Je slikanica, ki izpolnjuje vse štiri pogoje pod točko 2. razpisnih pogojev.

Nominacija:
Za nominacijo se lahko poteguje tudi slikanica, ki ne izpolnjuje enega od pogojev iz druge točke Razpisnih pogojev: ali avtor teksta ni slovenski ali pa ni slovenski avtor ilustracije.

Razpisno obdobje:
1. januar 2010 do 31. december 2010.

Predložitev prijav:

• Prijavitelj pošlje po tri izvode vsakega prijavljenega naslova skupaj s Prijavnico na natečaj na naslov Zbornice ZKGM, Dimičeva 13, 1504 Ljubljana z oznako »Za natečaj Izvirna slovenska slikanica 2011«.
  • Za članice GZS – Zbornice ZKGM prijavnine ni.
  • Nečlani GZS – Zbornice ZKGM plačajo prijavnino v skladu s točko 3 razpisnih pogojev.

Rok za predložitev prijav:
Torek, 1. marec 2011 do 10.00 ure.

Datum zasedanja žirije:
3. do 7. marca 2011.

Datum sprejetja odločitve:
15. marec 2011.

Datum podelitve nagrad:
Sreda, 30. marec 2011 v Ljubljani v popoldanskem času, točno uro bomo sporočili z vabilom na podelitev.

Irma Butina
Direktorica Zbornice ZKGM