Arhiv: Priložnosti in izzivi pri poslovanju na ruskem trgu - ODPOVEDANO!

DOGODEK JE ODPOVEDAN!

Gospodarska zbornica Slovenije v sodelovanju s Celjskim sejmom ob letošnjem Mednarodnem sejmu obrti in podjetništva organizira posvet o poslovanju na trgu Ruske federacije.

Udeležencem želimo predstaviti različne vidike, ki so pomembni za uspešen prodor na ta trg, s posebnim poudarkom na spremembah pri certificiranju izdelkov za izvoz v Rusijo ter zavarovanju izvoznih poslov na ruskem trgu. Spregovorili bomo tudi o aktualnem dogajanju, povezanem z uvedbo sankcij EU proti Rusiji in povračilnih ukrepih Rusije.

Okvirni program:

13.45 - 14.00 Registracija udeležencev

14.00 - 14.20

Pozdravni nagovori

Breda Obrez Preskar, izvršna direktorica Celjskega sejma

mag. Samo Hribar Milič, predsednik Gospodarske zbornice Slovenije

Nj. eksc. dr. Doku Zavgajev, veleposlanik Ruske federacije v Sloveniji

14.20 - 14.30

Predstavitev gospodarskega sodelovanja med Slovenijo in Rusijo ob uveljavitvi gospodarskih sankcij

Aleš Cantarutti, direktor Centra za mednarodno poslovanje pri GZS

14.30 - 14.50

Novosti pri certificiranju izdelkov za izvoz na ruski trg

Ivan Martić, SGS Adriatica d. o. o.

14.50 - 15.00

Zavarovanje izvoznih poslov v Rusiji

Nataša Arko, SID - Prva kreditna zavarovalnica, d. d.

15.00 - 15.20

Kako vstopiti na ruski trg

Miran Setnikar, M-OST d. o. o.

15.20 - 15.40 Razprava in individualni pogovori z gosti

Kotizacija: udeležba na dogodku je brezplačna; obvezna je predhodna prijava.Udeleženci posveta bodo imeli po predhodni registraciji zagotovljen prost vstop na sejmišče.

Prijava: prijavite se lahko preko spodnje spletne prijavnice najkasneje do torka, 9. septembra 2014, do 11. ure.

Podrobnejše informacije pridobite pri Ines Čigoja, GZS, E: ines.cigoja@gzs.si; T (01) 5898 164.

Vljudno vabljeni!