Arhiv: Hrvaška – nova članica EU

Republika Hrvaška sodi med najpomembnejše slovenske zunanjetrgovinske partnerice, zato v času pred njenim vstopom v Evropsko unijo zasluži posebno pozornost slovenske države in gospodarstvenikov. Z namenom utrditve dobrih odnosov med državama in predajo »pozitivnega sporočila« naši sosedi bo predsednik Republike Slovenije Borut Pahor 10. maja 2013 obiskal Zagreb.

Ob tej priložnosti GZS v sodelovanju z Ministrstvom za zunanje zadeve RS, Hrvaško gospodarsko zbornico in ostalim partnerji organizira spremljajočo gospodarsko delegacijo in poslovni dogodek. Na poslovnem srečanju s hrvaškimi gospodarstveniki želimo izmenjati izkušnje, utrditi poslovne vezi in identificirati nove priložnosti za krepitev sodelovanja.

Udeležence poslovnega dogodka bosta nagovorila predsednika Slovenije in Hrvaške in se tudi pogovorila. Po zaključku plenarnega dela bomo organizirali poslovna srečanja oziroma »networking« med zainteresiranimi gospodarstveniki.

Srečanje gospodarstvenikov s predsednikoma Pahorjem in Josipovićem bo v

petek, 10. maja 2013, ob 11:00 v prostorih

Hrvatske gospodarske komore v Zagrebu (Rooseveltov trg 2).

Vabimo vas, da se dogodka udeležite. Vašo elektronsko prijavo (spodaj) pričakujemo do 6. maja 2013. Kotizacije ni.

Preliminarni program - sprememba začetka dogodka!

Registracija slovenskih in hrvaških udeležencev

SEJNA DVORANA HGK, 1. nadstropje

Pozdravni nagovori*

- Nadan Vidošević, predsednik HGK

- mag. Samo Hribar Milič, predsednik GZS

- prof. dr. Ivo Josipović, predsednik RH

- Borut Pahor, predsednik RS

Skladi Evropske unije – priložnost in spodbuda za razvoj

- »Izkušnje s črpanjem sredstev evropskih skladov v luči novega programskega obdobja 2014 - 2020«, g. Dimitrij Pur, sekretar, Direktorat za evropsko kohezijsko politiko, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo

- Marta Turk, predsednica Zbornice osrednjeslovenske regije

- Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU (TBC)

- Sanja Mihovilić, sekretarka Županijske komore Krapina: Praksa uporabe predpristopne pomoči na regionalni ravni, ŽK Krapina

13.15 - 13.30 Odmor

Projekti medsebojnega sodelovanja

Predstavitev Centra za celovite energetske rešitve in pravilno uporabo gradbenih materialov, Gregor Benčina, predsednik uprave Jelovica d. d.

Skupna promocija nacionalnih turističnih organizacij na oddaljenih trgih, Igor Borojević, Hrvatska turistička zajednica

Črpanje evropskih sredstev s področja obnovljivih virov energije in energetske učinkovitosti - primer dobre prakse iz Severozahodne Hrvaške, dr. Julije Domac, vodja REGEA – Regionalna energetska agencija

DVORANA C, pritličje

Pogostitev za udeležence gospodarskega foruma

DVORANA A, 2. nadstropje

Možnost individualnih pogovorov slovenskih in hrvaških gospodarstvenikov

*  avdio-video povezava s sejno dvorano bo v dvorani C

Dodatno obvestilo: prihod na mesto poslovnega dogodka je individualen. Parkiranje neposredno pred zgradbo HGK na Rooseveltovem trgu 2 v Zagrebu ni možno, zato prosimo udeležence, da svoj prihod prilagodijo prometnim razmeram in zahtevam protokola.

SEZNAM SLOVENSKIH PODJETIJ

SEZNAM HRVAŠKIH PODJETIJ