Arhiv: Seminar: Kako poslovati v Kazahstanu

Pripravljalni seminar pred obiskom gospodarske delegacije v Republiki Kazahstan
Ponedeljek, 27. maj 2013, ob 13. uri
GZS, Dimičeva 13, Ljubljana, dvorana C / I. nadstropje

Minister za zunanje zadeve Republike Slovenije Karel Erjavec bo med 12. in 14. junijem 2013 z gospodarsko delegacijo obiskal Kazahstan. V času obiska bo potekalo zasedanje mešane slovensko-kazahstanske komisije za trgovinsko in gospodarsko sodelovanje, ki jo na slovenski strani vodi minister Erjavec, na kazahstanski strani pa ministrica za zdravje Salidat Kairbekova. V okviru obiska bosta organizirani poslovni konferenci in B2B sestanki v Astani in Almatyju.

Ob tej priložnosti na Gospodarski zbornici Slovenije, v sodelovanju z Ministrstvom za zunanje zadeve RS in Javno agencijo Republike Slovenije za spodbujanje podjetništva, inovativnosti, razvoja, investicij in turizma (SPIRIT)pripravljamo seminar Kako poslovati na kazahstanskem trgu. Seminar je namenjen predstavitvi kazahstanskega gospodarstva in priložnosti za slovenska podjetja ter pripravi slovenskih podjetij na junijsko izhodno gospodarsko delegacijo.

PROGRAM:

12.45 - 13.00 Registracija udeležencev in kava
13.00 - 13.15 Pozdravna nagovora

Mag. Samo Hribar Milič, predsednik Gospodarske zbornice Slovenije
Dr. Stanislav Raščan, generalni direktor Direktorata za gospodarsko diplomacijo na Ministrstvu za zunanje zadeve

13.15 - 13.35 Predstavitev kazahstanskega gospodarstva

Predstavnik veleposlaništva Kazahstana (TBC)

13.35 - 13.45 Gospodarsko sodelovanje med Slovenijo in Kazahstanom

Aleš Cantarutti, Center za mednarodno poslovanje pri GZS

13.45 - 14.15 Izkušnje slovenskih podjetij pri poslovanju s Kazahstanom

Duol d.o.o. – Dušan Olaj
Iskra Sistemi d.d. – Yuliya Korotkova
SID Prva kreditna zavarovalnica d.d. – Nataša Arko: Zavarovanje izvoznih poslov v Kazahstanu

14.15 - 14.35 Predstavitev gospodarskega dela obiska v Astani in Almaty-ju

Miljan Majhen, Sektor za gospodarsko promocijo, Ministrstvo za zunanje zadeve RS
Iztok Grmek, Sektor za bilateralno gospodarsko sodelovanje, Ministrstvo za zunanje zadeve RS

14.35 - 14.45 Razprava

Udeležba na seminarju je brezplačna. Prijave sprejemamo na elektronsko pošto: bojana.jancic@gzs.si ali mateja.kranjc-stefanec@gov.si, in sicer do četrtka, 23. maja. Za dodatne informacije lahko pokličete: Bojana Jančič (01 5898 473) ali Mateja Kranjc Štefanec (01 478 2047).

Vljudno vabljeni!