Arhiv: EXPO MILANO 2015

NAPOVEDNIK DOGODKOV POSLOVNA POVEZOVALNA PLATFORMA KONTAKT

Osrednja tema svetovne razstave EXPO Milano 2015 je hrana, nosilni slogan pa: ”Feeding the Planet, Energy for Life” oz. “Hrana za planet, energija za življenje”. Organizatorji pričakujejo, da bo svetovno razstavo v času od 1. maja 2015 do 31. oktobra 2015 obiskalo 20 milijonov obiskovalcev, predstavilo se bo 147 držav, od tega 55 s samostojnim paviljonom, med katerimi je tudi Slovenija.

Razstava je postavljena severozahodno od mesta, v kraju Rho, ki leži med avtocesto in novim sejmiščnim centrom. EXPO bo s središčem Milana neposredno povezovala podzemna železnica, je pa tudi priročno blizu avtoceste in letališča Malpensa. Poleg tega pa državno železniško podjetje Trenitalia načrtuje tudi gradnjo postaje za hitri vlak Freccia Rossa.

NAPOVEDNIK DOGODKOV

Gospodarska zbornica Slovenije in agencija SPIRIT bomo v okviru razstave EXPO v sodelovanju z drugimi domačimi in tujimi inštitucijami organizirali večje število poslovnih dogodkov. Informacije o dogodkih bodo objavljene na tej strani, v naših e-novicah in spletni strani www.exposlovenia.si.

Dodatno bomo informirali tudi o dogodkih, ki jih bo organizirala Evropska Komisija  v okviru projekta »EU Missions for Growth« kot tudi o drugih za slovenska podjetja zanimivih gospodarskih dogodkih, ki jih bodo organizirale druge države udeleženke na svetovni razstavi.

POSLOVNA POVEZOVALNA PLATFORMA

Z namenom sodelovanja gospodarstva na razstavi EXPO je bila razvita platforma: EXPO BUSINESS MATCHING, katere cilj je promocija stikov in srečanj med srednjimi in malimi podjetji. Namenjena je italijanskim in tujim podjetjem za iskanje partnerjev in vzpostavljanje novih poslovnih odnosov.

Platforma https://www.expobusinessmatching.com/ deluje v 6 jezikih (italijanščini, angleščini, francoščini, španščini, ruščini, kitajščini). Namenjena je tujim in italijanskim podjetjem ter gospodarskim delegacijam za iskanje potencialnih partnerjev – bodisi dobaviteljev, kupcev, agentov, proizvajalcev, ponudnikov storitev, distributerjev ali investitorjev, ki tako dobijo na podlagi skupnih interesov priložnost za srečanje v obdobju 6 mesecev trajanja razstave. Podjetja bodo imela dostop do platforme z enostavnim procesom registracije. Ko bo sistem na podlagi postavljenih iskalnih kriterijev našel primernega partnerja, se bodo oblikovali poslovni sestanki, o čemer bodo vključeni potencialni partnerji obveščeni z e-obvestilom.

Platforma pospešuje stike in izmenjave med poslovnimi partnerji na osnovi njihove združljivosti, podobnosti ter skladnosti. Kombinira podjetja na osnovi njihove potrebe po internacionalizaciji s poslovnimi priložnostmi.

Vabimo vsa zainteresirana podjetja, da se pridružijo globalni izmenjavi med svetovnimi podjetji in se prijavijo k sodelovanju.

Kako spletna stran deluje:

1. Registracija

Podjetja, člani Gospodarske zbornice Slovenije pošljejo po elektronski pošti info@gzs.si oziroma s online prijavnico prošnjo za registracijo ter uradni elektronski naslov, s katerim se bo podjetje registriralo v sistem.

Platforma bo na registriran elektronski naslov podjetja avtomatično poslala povezavo, preko katere bo podjetje potrdilo registracijo.

Postopek registracije:

1. vpis in izpolnitev profila podjetja
  2. definicija predmeta iskanja, kakšnega partnerja iščemo
  3. razpoložljivost podjetja za prihodnja srečanja

V svoji predstavitvi lahko podjetja navedejo:

• geografska območja, ki jih zanimajo
  • blagovne kategorije, ki jih zanimajo
  • cilj sestanka
  • promet podjetja
  • velikost podjetja
  • specifične značilnosti njihovega proizvoda
  • certifikati proizvoda ali proizvodnega procesa
  • prisotnost na tujih trgih
  • delež v lastni branži
  • delež izvoza
  • ciljni kupci – veliki, mali trgovci, grosisti
  • kdo iz podjetja se bo udeležil sestanka
  • predloge datumov za poslovni sestanek.

Po opravljeni registraciji bodo podjetja imela dostop do:

• storitev povezovanja s profili italijanskih in tujih podjetij
  • informacij o tujih delegacijah v Italiji
  • koledarja glavnih poslovnih dogodkov med trajanjem EXPO 2015
  • osebne podpore uporabnikom.

2. Sistem povezovanja:

• ugotavljanje skladnosti med italijanskimi in tujimi podjetji
  • izbor/selekcija in priprava seznama potencialnih podjetij
  • potrditev interesa ter predlog časovnice sestankov

3. Poslovna srečanja:

• določitev sestankov (min. 3 na dan)
  • možnost prevajanja v devet jezikov
  • razpoložljiv prostor

Sistem na podlagi algoritmičnega programa postavi urnik sestankov. Srečanje je lahko organizirano na lokacijah v Milanu, na slovenskem paviljonu ali tudi virtualno (npr. zaradi razdalje; poslovnež iz Kitajske ter poslovnež iz Slovenije …).

Vpis podjetja v on-line sistem matching je brezplačen, vpišejo se lahko vsa podjetja iz vseh sektorjev. Srečanje z italijanskimi podjetji je brezplačno, za srečanje z ostalimi tujimi podjetji se plača pristojbina 150 EUR. V primeru neudeležbe na srečanju se plača kazen v višini 250 EUR.

Dodatne informacije: Mojca Osojnik, e: mojca.osojnik@gzs.si, tel: +01 58 98 101

KONTAKT: