Zapri

 

 

Novice


Arhiv: E-NOVIČKE št. 2

 

                                                                                                                                                                                                

Drugi sestanek projektnih partnerjev na Ptuju 11.04.2017

Drugi sestanek projektnih partnerjev je bil na E-zavodu Ptuj 11. aprila 2017. Vsak projektni partner je predstavil dejavnosti, ki so bile opravljene v prvih 6 mesecih od trajanja projekta. Projektni partnerji so se dogovorili, da bodo med avstrijskimi in slovenskimi podjetniki delili potrebo po internacionalizaciji, da bi olajšali iskanje potrebnih informacij. Najti moramo potrebe v smislu usposabljanja za internacionalizacijo. Slovenska gospodarska zbornica ima Akademijo za internacionalizacijo.

V projekt bo vključen zunanji svetovalec za angleški trg. Pripravil bo predloge za usposabljanje / koncept internacionalizacije (to bomo vključili v akcijski načrt za angleški trg). Slovenska podjetja bolj iščejo potencialne vlagatelje na angleškem trgu kot potencialne kupce.

Glede na usmeritev podjetij bo bolj zanimiv vstop na nemški trg. Obstajajo pomembne izkušnje pri vstopu na trg (južni ali severni del Nemčije). Različne vrste sodelovanja.
Organizirana bodo B2B srečanja med zainteresiranimi podjetji iz Slovenije in Avstrije.
Na pregledu preteklih aktivnosti ugotavljamo, da bomo moral premakniti nekaj aktivnosti (z nekaterimi začetek prej kot je bilo načrtovano). Po intervjujih bomo imeli zbrane potrebe podjetij glede internacionalizacije. V okviru akcijskega načrta bomo morali ponovno preučiti dejavnosti, ki jih moramo začeti že v drugem poročevalnem obdobju, itd.
Na koncu smo razpravljali o aktivnostih, ki jih projektni partnerji potrebujemo v T 2.1.1 - Baza podatkov in paketih orodij za internacionalizacijo. To naj bi bilo IKT orodje, pregledali bomo obstoječa orodja ali organizacije internacionalizacije. Uporabiti moramo klasična orodja, pa tudi bazo podatkov in profile grozdov, raziskovalnih centrov, poslovnih in tehnoloških WLAN-jev.

Sestanek slovenskih projektnih partnerjev 08.06.2017 na GZS Ljubljana


Pregledali smo stanje izpolnjenih anket. Potrebno je bilo še več informiranja in obveščanja podjetij o projektu. Vzbuditi je potrebno interes podjetij, z bolj ciljanim pošiljanjem e-mailov, obiski podjetij, ipd. Do konca junija bo postavljen lay out e - brošure ter odprti profili na socialnih omrežjih (Facebook, LinkedIn, Twiter).
Da bi lahko bolje animirali podjetja ter delovali enotno pri nagovarjanju slednjih se oblikuje grobi akcijski načrt izvajanja projekta s časovnimi okvirji ter informativno vrednostjo aktivnosti.


Tretji sestanek projektnih partnerjev 04.06.2017 v Eisenstadtu

Projektni partnerji IRIC smo se v Eisenstadtu tretjič sestali 4. julija 2017. Gostili nas je partner Forschung Burgenland GmbH. Podjetje TOB Burgenland GmbH se je s 30. junijem 2017 združilo s podjetjem Forschung Burgenland GmbH. S tem je Forschung Burgenland GmbH prevzel vse obveznosti in deluje kot projektni partner IRIC.
Na sestanku smo pregledali projektne aktivnosti v zvezi z našo notranjo in zunanjo komunikacijo, strategijo in akcijski načrt.
Za dejavnosti kartiranja podjetij in vzpostavitev sistema čezmejnega usposabljanja moramo izbrati zainteresirane družbe in ekipo za treniranje.
Načrt za pilotsko testiranje je razviti nove izdelke ali storitve, ki jih bodo podjetja predstavljala na angleškem ali nemškem trgu. Slovenski partnerji bi morali ponuditi dejavnosti za britanski trg in avstrijske partnerje za nemški trg.

Mreženje projekta IRIC
• S projektom „Kraft. Das Murtal“ Vodilni partner ROW GmbH, Zeltweg je 22. Junija predstavil projekt IRIC na skupnem srečanju/mreženju v okviru projekta „Kraft. Das Murtal“. »Kraft. Das Murtal« je gospodarska mreža velikih podjetij, malih in srednje velikih podjetij, samostojnih podjetnikov ter institucionalnih in vladnih organizacij regije Murau in Murtal. Več kot 80 vodilnih podjetij sodeluje pri spodbujanju lokalnega območja.

Glavni cilji projekta »Krafta. Das Murtal« so:
• Oblikovanje skupne trajnostne podobe
• Povečajte privlačnost delodajalcev
• Spodbujanje in krepitev regionalnih gospodarskih odnosov
• Krepitev regionalne odgovornosti industrije in proizvodnega sektorja
V nadaljevanju so utrinki s predstavitve.

 
• S projektom PASSPORT to EXPORT za doseganje sinergijskih učinkov
internacionalizacije MSP!

Pomurski tehnološki park je sodeloval na srečanju projektnih partnerjev projekta «Passport to
Export« dne 15.09.2017 v Murski Soboti. Projekt IRIC je osredotočen na podporo razvoja
konkurenčnih produktov in njihovo internacionalizacijo, saj mednarodne aktivnosti krepijo
rast, izboljšujejo konkurenčnost in podpirajo dolgoročen obstoj MSP. Da pa bo
internacionalizacija za te MSP lažja je inovativnost projektnega pristopa prav poudarek na
razvoju skupne coaching sheme, s tem bo omogočeno koriščenje skupnih kontaktov, mrež,
znanj in orodij. Skupna shema omogoča iskanje skupnih strateških priložnosti, razvoj
čezmejnih vrednostnih verig in grozdov, kar je za uspešnost internacionalizacije MSP ključnega
pomena.
 

Kot eno od takih strateških priložnosti je PP
Pomurski tehnološki park (PTP) identificiral tudi
projekt Passport to Export, ki omogoča skupen
razvoj in koriščenje vseh prednosti obeh projektov
za namene internacionalizacije MSP. Partnerji iz
Slovenije in Avstrije bodo na podlagi mreženja teh
dveh projektov lahko koristili sinergijske učinke
skupnih omrežij, tržnih povezav in virov znanj. PTP
je na dogodku predstavil projekt IRIC ter skupaj z
udeleženci srečanja poiskal možnosti skupnega
sodelovanja na področju internacionalizacije MSP.


Projekt PASSPORT TO EXPORT se izvaja v okviru programa Interreg VA Slovenia-Austria 2014-2020 v obdobju od aprila 2017 do marca 2020. Vrednost projekta znaša 841.191,80 eur. Projekt se osredotoča na podporo razvoju novih izdelkov in internacionalizaciji tehnoloških podjetij na razvitih trgih Švice (SUI) in Italije (ITA), ker partnerji konzorcija prihajajo izključno iz vzhodnega dela upravičenega območja, kjer te družbe nimajo priložnosti sodelovati v dvostranskih programih z SUI in ITA. Glavni cilj projekta je povečati število internacionaliziranih malih in srednjih podjetij na obmejnem območju, zlasti za tehnološke in inovacijsko naravnane družbe. Aktivnosti so namenjene tudi ostalim ponudnikom iz gospodarstva in tehnologije na programskem področju, kjer so odprti trajnostni mednarodni trgi rasti in izvoza.

Lep pozdrav,
Projektni partnerji


Fotogalerija





 

Arhivi

Prijava na E-novice

Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.