Arhiv: Predstavili smo poslovne priložnosti v Belorusiji

V torek, 4. februarja 2020, je v organizaciji Gospodarske zbornice Slovenije, Beloruske gospodarske zbornice in Javne agencije SPIRIT Slovenija potekal seminar na temo poslovanja z Belorusijo.

V uvodnem nagovoru je direktor Centra za mednarodno poslovanje pri GZS, Matej Rogelj je predstavil blagovno menjavo med državama ter trende gospodarskega sodelovanja v zadnjih letih.

Namestnica direktorja oddelka za mednarodno sodelovanje ga. Natalia Kurash je v svoji predstavitvi predstavila poslovno okolje v Belorusiji, investicijske in poslovne priložnosti v državi ter delovanje Beloruske gospodarske zbornice.

Po predstavitvi so udeleženi predstavniki podjetij predstavili dejavnosti svojih podjetij in svoje izkušnje pri poslovanju z Belorusijo ter v zvezi s tem zastavljali vprašanja na katera je odgovarjala predstavnica Beloruske gospodarske zbornice. Po predstavitvi podjetij in vprašanjih ter odgovorih je sledilo mreženje med vsemi udeleženci ter organizirani B2B sestanki z beloruskih podjetjem JSC Lidselmash.