Arhiv: Konferenca: Prehod v nizkoogljično družbo v času krize – kako in kdaj?; 12.11.2012

Gospodarska zbornica Slovenije in Britansko veleposlaništvo vas vljudno vabita na konferenco

Prehod v nizkoogljično družbo v času krize – kako in kdaj?

ki bo v ponedeljek, 12. novembra 2012, ob 9:30 uri
dvorana a na Gospodarski zbornici Slovenije, Dimičeva 13, Ljubljana

Industrializacija, vse večja gospodarska rast in potrošnja so v preteklosti vplivali na vse večjo rabo energentov in drugih naravnih virov kot tudi količino odpadkov. Ohranitev okolja, konkurenčnost gospodarstva in družbena blaginja so temelji trajnostnega razvoja, ki gospodarstvu nalaga nova bremena, kot tudi priložnosti. Odziv globalnega trga se odraža v priložnostih za prodor inovativnih tehnologij, ki omogočajo doseganje okoljskih ciljev in so izziv na poti iz krize.

Na konferenci bomo spregovorili o izkušnjah Velike Britanije na poti v nizkoogljično družbo in stanju v Sloveniji ter izmenjali mnenja o priložnostih, izzivih, ovirah in spodbudah za slovensko gospodarstvo. Sedanje zaveze in usmeritve do 2050 terjajo skrben razmislek kako naprej.

registracija

9:30 -

Uvodni pozdrav

Alenka Avberšek, izvršna direktorica za zakonodajo in politike

James Hilton, namestnik britanskega veleposlanika v Sloveniji

Evropska poslovna perspektiva: priložnosti in izzivi na poti do nizkoogljične družbe*

Clare McNeil, svetovalka za razvoj - Inštitut za raziskave javnih politik, London

Britanska podnebna politika*

Alesha De-Freitas, vodja Oddelka za evropsko podnebno in energetsko politiko, britansko Ministrstvo za zunanje zadeve

Stanje in trendi emisij toplogrednih plinov (TGP) - kje smo in kam gremo?

Tajda Mekinda Majaron, MKO-ARSO

Usmeritve in instrumenti za zmanjševanje emisij TGP

Matej Gasperič, MKO

Industrijska politika kot podpora prehodu v nizkoogljično gospodarstvo

Marija Čebular Zajec, MGRT

- 11:15

Razprava

odmor

11:45 -

Spodbude za zmanjševanje emisij TGP

Hinko Šolinc, MzIP

- 13:30

OKROGLA MIZA

Dušan Novkovič, Acroni, d.o.o.
Ivan Berložnik, BSH Hišni aparati, d.o.o.
Tanja Mohorič, Hidria d.d.
Marko Jagodič, Papirnica Vevče d.o.o.
Marta Svoljšak Jerman, Petrol d.d.
Stanislav Berlec, SID Banka, d.d.
Damijan Štefančič, TIB Transport, d.d.

Opomba*: Prevajanje bo zagotovljeno.

Konferenca je namenjena predstavnikom podjetij in raziskovalnih inštitucij, pripravljavcem politik, odločevalcem in drugi strokovni javnosti.

Kotizacije ni. Število mest je omejeno.
Predhodna prijava, preko elektronske prijavnice na dnu spletne strani, je obvezna!

Vljudno vabljeni!