Arhiv: E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 27/2016

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 27/2016
    18.07.2016

Pohvalili smernice za javno naročanje, opozorili na prevelike apetite v javni porabi

UO GZS je Vladi tudi predlagal nov razmislek in pripravo drugačnega predloga davčnega prestrukturiranja od koalicijsko usklajenega.

Podjetništvo, inovativnost in internacionalizacija v ključnem zakonu
    NAŠ DOSEŽEK >
    MEET4BUSINESS" Agra 2016
    KLJUČNI DOGODKI >
    Britanska neznanka
    AKTUALNE NOVICE >
    Davčna reforma obremenjuje podjetja, nepravična do zaposlenih
    STALIŠČA KOMENTARJI >

KLJUČNI DOGODKI >

MEET4BUSINESS" Agra 2016

Kooperacijsko srečanje predstavlja edinstveno priložnost podjetjem, obrtnikom, organizacijam in zainteresiranim posameznikom za navezovanje stikov in izmenjavo izkušenj s potencialnimi poslovnimi partnerji iz Slovenije in evropskih držav.

3. Dan delodajalcev

Na letošnji konferenci se boste delodajalci seznanili z ZDR-1 s stališča prakse, iskanju njegovih izboljšav z vašega stališča ter pogled in predlogi morebitnih sprememb ZDR-1 ter spremljajoče zakonodaje.

AVGUST

Kako vodim sebe, tim in organizacijo?

Aktualna vsebina in odlične predavateljice so navdušile udeležence decembrskega trojčka. Zato seminar ponavljamo. Ne zamudite ga!

AKTUALNE NOVICE >

Fokus GZS

Vmesno poročilo zajema naše glavne dosežke za gospodarstvo v prvem polletju letošnjega leta, naše aktivnosti in nove produkte, ki smo jih za vas oblikovali. Vabimo vas, da si ga ogledate.

Britanska neznanka

V državi, kjer so ob 5-odstotni brezposelnosti zmagali populistični argumenti, ki so svarili pred pretiranem priseljevanjem in izkoriščanjem socialnih ugodnosti, je bil izid popolno presenečenje.

analitika@gzs.si

Posodobite vaše podatke v bazi Sloexport

Izkoristite odlično priložnost za predstavitev vašega podjetja in vaših proizvodov/storitev svetovni poslovni javnosti ter navezavo stikov z novimi poslovnimi partnerji.

andrej.brvar@gzs.si

Z ATA zvezkom tudi v Brazilijo

Od 28. junija je članica mednarodne garantne verige ATA zvezkov tudi Brazilija. ATA zvezke bomo izdajali tudi za poletne olimpijske igre, ki bodo potekale v Riu de Janeiru od 5. do 26. avgusta ter za paraolimpijske igre, ki bodo na istem kraju med 7. in 18. septembrom.

eva.zontar@gzs.si

Po brexitu: Ustanovite podjetje v Veliki Britaniji!

Po sklenitvi novih trgovinskih sporazumov Velike Britanije z državami zunaj EU bi se določeni trgi, ki so bili doslej za podjetja bolj nedostopni, prek Velike Britanije bolj odprli. Članek je izšel v reviji Glas gospodarstva, številki julij-avgust.

Višja strokovna šola Centra za poslovno usposabljanje pri GZS

Tudi letos Višja strokovna šola Centra za poslovno usposabljanje pri GZS vpisuje študente v višješolske študijske programe Gradbeništvo, Informatika, Varovanje, Poslovni sekretar in Ekonomist. Izvajamo jih kot izredni študij, posebej prilagojen zaposlenim.

cpu@cpu.si

STALIŠČA IN KOMENTARJI >

Davčna reforma: obremenjuje podjetja, nepravična do zaposlenih v gospodarstvu

Nn GZS smo razočarani nad usklajenim predlogom koalicije o davčnem prestrukturiranju.

kabinet@gzs.si

NAŠ DOSEŽEK >

Podjetništvo, inovativnost in internacionalizacija v ključnem zakonu

Sredi junija je bila v Državnem zboru sprejeta novela zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o spodbujanju skladnega regionalnega razvoja sprejeta. Na predlog GZS sta bili v prvem odstavku 19. člena, ki določa, katere razvojne naloge države se v javnem interesu opravljajo v regiji, dodani alineji 4 in 6. Na predlog GZS sta to odslej tudi: spodbujanje in razvoj podjetništva ter kulture inovativnosti, in izvajanje regijskih programov internacionalizacije gospodarstva.

VEČ DOGODKOV >

AVGUST

Maribor, ŠGZ: Uvajanje modela mentorstva v podjetjih za zmanjševanje delovnih nezgod - delavnica

SEPTEMBER

Ljubljana, GZS: Novosti Zakona o trošarinah (ZTro-1)

Ljubljana, GZS: Varstvo osebnih podatkov - danes in jutri

Maribor, ŠGZ: Seminar Vrednotenje ergonomskih tveganj na delovnem mestu

SEPTEMBER

Maribor, ŠGZ: Fenomenalni sejemski nastop, ki postane magnet za kupce - coaching delavnica

SEPTEMBER

Ljubljana, GZS: Spletna stran, telefonski klici ali družbeni mediji? Kaj v prodaji danes zares deluje?

SEPTEMBER

Ljubljana, GZS: Ponovitev uspešnice: Inšpekcijski nadzor – prehitite inšpektorja za delo

SEPTEMBER

Ljubljana, GZS: Pozitivno voditeljstvo: od gašenja požarov k ustvarjanju vrednosti

Ljubljana, GZS: Ponovitev uspešnice: Izvršba na plačo

Vaša pobuda

Izdaja:

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana

T: 01 58 98 000, F: 01 58 98 100, info@gzs.si

© GZS 2015. Vse pravice pridržane.

GZS je članica konzorcija European Entreprise Network Slovenija.