Arhiv: E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 28/2016

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 28/2016
    1. 8. 2016

Obisk predsednice gruzijske gospodarske zbornice na GZS

Ob priložnosti uradnega obiska predsednika Gruzije Giorgija Margvelašvilija v Sloveniji, sta GZS obiskala predsednica gruzijske gospodarske zbornice Nino Chikovani in direktor »Invest in Georgia« Giorgi Pertaia.

4 mio € prihranka pri trošarinah za električno energijo za porabnike z letno porabo > 10.000 MWh
    NAŠ DOSEŽEK >
    3. Dan delodajalcev
    KLJUČNI DOGODKI >
    Objavljene smernice za vodstvene delavce
    AKTUALNE NOVICE >
    Okrepljena konkurenčnost turških izvoznikov
    STALIŠČA KOMENTARJI >

KLJUČNI DOGODKI >

AVGUST

3. Dan delodajalcev

Konferenca je namenjena seznanitvi z ZDR-1 s stališča prakse, iskanju njegovih izboljšav z vašega stališča ter predlogom morebitnih sprememb ZDR-1 ter spremljajoče zakonodaje.

AVGUST

Kako vodim sebe, tim in organizacijo?

Aktualna vsebina in odlične predavateljice so navdušile udeležence decembrskega trojčka. Zato seminar ponavljamo. Ne zamudite ga!

Obisk sejma Automechanika Frankfurt 2016 ter matchmaking

Udeležba je namenjena predvsem dobaviteljem delov za avtomobilsko industrijo.

SEPTEMBER

Dan inovativnosti 2016: 9. konferenca o prenosu tehnologij ter 14. Podelitev priznanj najboljšim inovacijam na nacionalni ravni

Na konferenci bo tekla razprava o raziskavah in inovacijah, ki prinašajo koristi ne le ozkemu krogu vključenih podjetij in uporabnikov, temveč tudi širšemu okolju. Organizirali bomo tudi individualne sestanke med raziskovalci in podjetji. Že 14. bomo podelili priznanja najboljšim inovacijam na nacionalni ravni.

SEPTEMBER

Pozitivno voditeljstvo: od gašenja požarov k ustvarjanju vrednosti

Pozitivna psihologija vodenja uporablja na dokazih temelječe tehnike, ki vodjem pomagajo k poslovni rasti, odličnosti in povečevanju produktivnosti. Udeležite se delavnice in se naučite uporabljati elemente pozitivne psihologije za pametno ustvarjanje vrednosti.

AKTUALNE NOVICE >

Objavljene smernice za vodstvene delavce

V okviru projekta »Promocija zdravja - Zdravi od glave do pet«, ki ga sofinancira Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, so bile objavljene SMERNICE ZA PROMOTORJE - VODSTVENE IN VODILNE DELAVCE.

igor.knez@gzs.si

Brexit bi lahko pokazal zobe tudi pri inflaciji

Inflacija bi ugodno delovala na gospodarstvo in mogoče spodbudila kakšno podjetje, da se vsaj na kratek rok bolj posveti domačemu trgu.

info@gzs.si

Kako z boljšo organizacijo dela do varnega in zdravega delovnega okolja

Kako z boljšo organizacijo dela in boljšim vodenjem do varnega in zdravega delovnega okolja, si lahko odgovorite tudi z ogledom strokovnih prispevkov na portalu ZRNO ZDRAVJA .

oz.ljubljana@gzs.si

Objavljen je 3. natečaj Mavrični pokal zdravja

Namen natečaja za izbor najboljših primerov promocije zdravja na delovnem mestu je ozaveščanje o pozitivnih rezultatih skrbi za zdravje. Podelite svoje izkušnje in primere dobre prakse z drugimi in prijavite se na natečaj!

namavricizdravja@gzs.si

Izšli so Zdravi izzivi št. 23

Ljudje preko sveže, torej toplotno ali drugače neobdelane hrane, prejmemo največ vitaminov in mineralov. Bistvo sveže, surove, »presne hrane« je, da ohranja živost, v sebi nosi življenje in – encime.

namavricizdravja@gzs.si

STALIŠČA IN KOMENTARJI >

Okrepljena konkurenčnost turških izvoznikov

Šesti poskus vpliva vojske na spremembe v vodstvu v državi je bil neuspešen. Turška lira polovico izgubljene vrednosti že pridobila nazaj.

kabinet@gzs.si

NAŠ DOSEŽEK >

1. 7. 2016 je bil objavljen novi Zakon o trošarinah ZTro-1 (Ur.l. št. 47/2016), ki med drugim velikim porabnikom električne energije, z letno porabo večjo od 10.000 MWh, trenutno trošarino 3,05 €/ MWh znižuje na 1,8 €/MWh, kar za te porabnike predstavlja 4 mio € prihranka.

petra.prebil.basin@gzs.si

VEČ DOGODKOV >

SEPTEMBER

Ljubljana, GZS: Novosti Zakona o trošarinah (ZTro-1)

SEPTEMBER

Nova Gorica, OZ za severno Primorsko: Seminar Ali veste kaj o vas »pove« vaša »bilance stanja« in »izkaza poslovnega izida

Ljubljana, GZS: Varstvo osebnih podatkov - danes in jutri

SEPTEMBER

Ljubljana, GZS: Spletna stran, telefonski klici ali družbeni mediji? Kaj v prodaji danes zares deluje?

Ljubljana, GZS: Marketing kot nujna priprava prodaje - 8. podjetniški klepet

OKTOBER

Ljubljana, GZS: S harmoničnimi odnosi do dobrega počutja v službi in doma

Ljubljana, GZS: To UGLAŠENO DIRIGIRANJE - vodenje s posluhom

Obisk GITEX Technology Week, Dubaj

OKTOBER

Ljubljana, GZS: Ponovitev uspešnice: Seminar »s knjigo«: Pravilna uporaba izhodišč za obračun prejemkov iz delovnega razmerja

Obisk sejma GlobalConnect 2016 ter matchmaking v Stuttgartu

Obisk sejma ELMIA Subcontracting, Švedska

Obisk sejma THE BIG 5, Dubaj

Vaša pobuda

Izdaja:

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana

T: 01 58 98 000, F: 01 58 98 100, info@gzs.si

© GZS 2015. Vse pravice pridržane.

GZS je članica konzorcija European Entreprise Network Slovenija.