»Grajenje okopov ni moja filozofija, a se ne bojim tudi spopadov.«

Sonja Šmuc je nova generalna direktorica Gospodarske zbornice Slovenije: »Dokler je cilj zmaga in ne rešitev, je težko najti rešitev, ki bo širše sprejeta.«

Kateri so vaši glavni cilji, ki jih želite doseči v naslednjih štirih letih? Želim, da Gospodarska zbornica Slovenije res postane to, kar piše na vhodu – dom gospodarstva. Da postane krovna, povezovalna, konstruktivna organizacija, ki zastopa najboljše v gospodarstvu in najboljše za gospodarstvo. Da je učinkovit glasnik gospodarstva, kot je zastavil vizijo predsednik Boštjan Gorjup.
    Želim, da zbornica aktivno išče partnerstva z drugimi in s tem krepi sebe in druge. Ni dovolj, da obstaja le ena močna gospodarska organizacija, potrebujemo jih več. GZS, kot največja gospodarska
    organizacija, pa je lahko dom, ki nudi streho tudi drugim smiselnim pobudam in pomaga pri njihovem uveljavljanju.
    Predvsem pa čutim nujnost socialnega dialoga. V trikotniku z vlado in sindikati se postavljajo okvirji delovanja gospodarstva. Zato je kakovosten, odprt in
    spoštljiv socialni dialog, ki gleda naprej in v skupno dobro, nekaj, kar smo vsi deležniki dolžni zastopati - če so naš cilj rešitve. Sicer smo samo del problema.

Celotni članek dostopen na tej povezavi!

Objavljeno v posebni izdaji revije Glas gospodarstva. Bi se radi naročili na celotno revijo?