Arhiv: Izšel je Poslovni tednik št. 6/2018

E-bilten Poslovni tednik GZS, št. 6/2018

Zahteve javnega sektorja v vrednosti ene milijarde evrov – komu bomo vzeli?

Uresničitev zahtev sindikatov javnega sektorja v višini 1 mrd evrov bi imela dolgoročne posledice, ki bi bremenile posameznike in celotno družbo še vrsto let. Stališče GZS je na ponedeljkovi novinarski konferenci predstavilo vodstvo GZS.

Nižje okoljske dajatve
    NAŠ DOSEŽEK >
    Vse o blockchainu
    KLJUČNI DOGODKI >
    Regionalni razpisi za inovacije so objavljeni
    AKTUALNE NOVICE >

KLJUČNI DOGODKI >

Vse o blockchainu

Zadnjih nekaj let je bila opazna rast vrednosti in inoviranje na področju kriptovalut, predvsem Bitcoina. Preverili bomo tehnične in ne-tehnične vidike, zakaj je ta tako zanimiv za številne uporabnike, inovativne podjetnike in investitorje.

MAREC

Spletni seminar: Kako uspešno pripraviti in prijaviti inovacijo na Razpise za inovacije 2018

50. Podelitev Nagrad GZS za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke

Prestižni gospodarski oskarji praznujejo okroglo, 50. obletnico.

Na letošnji podelitvi se bomo zato posebej poklonili vsem 353 dosedanjim prejemnikov in prejemnicam nagrade. Rdeča nit: Strast spreminja sanje v uspeh.

APRIL

Mreženje na Hannover Messe 2018 / EEN Brokerage Event during Hannover Messe 2018

Evropska podjetniška mreža (EEN) in njena partnerica Gospodarska zbornica Slovenije vas vabita k udeležbi na mreženju, ki bo v Hannovru med največjim svetovnim industrijskim sejmom Hannover Messe 2018.

AKTUALNE NOVICE >

Regionalni razpisi za inovacije so objavljeni

Potegujte se za Priznanje za najboljšo inovacijo 2018! Regionalni razpisi so objavljeni.

simona.rataj@gzs.si

Poslovni zajtrk Bangladeš

Poslovno mreženje v okviru dogodka Poslovni zajtrk Bangladeš, ki je v organizaciji GZS, Veleposlaništva ter Konzulata LR Bangladeš potekalo 5. februarja  v Ljubljani, je pritegnilo preko petdeset udeležencev, nedvomno kaže na krepitev interesa slovenske poslovne javnosti za širitev poslovanja z obravnavano državo.

cemp@gzs.si

Izpit za pridobitev naziva "Strokovni vodja računovodskega servisa"

Izpit po programu za pridobitev naziva »strokovni vodja računovodskega servisa« se opravlja pisno, z uporabo računalniškega programa e-testing na sedežu Zbornice računovodskih servisov (ZRS).

STALIŠČA IN KOMENTARJI >

Ob robu zahtev javnega sektorja: enačba se ne izide

Sistem, v katerem mora čedalje manj aktivnega prebivalstva (vsako leto 8.000 manj) ustvarjati sredstva za rastoče skupine upokojenih (616.000), zaposlenih v javnem sektorju (177.000) in še vedno visoke številke brezposelnih (88.000), preprosto ni vzdržen. Generalna direktorica GZS Sonja Šmuc: »Bistveno vprašanje ni več, koliko podjetij bo uspelo prenesti še višje stroške obdavčitve in ostati mednarodno uspešnih, ampak koliko mladih bo še pripravljeno pristati na zanje tako neugodnem medgeneracijskem dogovoru.«

info@gzs.si

NAŠ DOSEŽEK >

Nižje okoljske dajatve

Zadnji podatki za leto 2016 kažejo, da so se okoljski davki v razmerju do BDP znižali s 3,89 % BDP v 2015 na 3,87 % v 2016. S tem se je znesek okoljskih dajatev realno znižal za 8,4 mio evrov. V Manifestu industrijske politike je GZS med cilji navedla, da naj se okoljske in energetske dajatve v tem mandatu vlade postopno zmanjšujejo realno za 10 odstotkov letno.

PROMO >

V Pariz za 1 EUR z Addiko Banko in Mastercardom

V Addiko banki smo osvežili ponudbo za mikro podjetja, samostojne podjetnike in društva, ki lahko do 30. junija 2018 enostavno nadaljujete ali začnete poslovno pot z akcijskim Mikro računom za 1 EUR in ponudbo poslovne kartice Mastercard, ki vam prinese še nekaj več. Ob sklenitvi poslovne kartice Mastercard prejmete 2 vstopnici za Cineplexx za kino predstavo po vaši izbiri!

Nagradna igra V Pariz za 1 EUR:
    Vse stranke, ki med 1. februarjem in 30. aprilom odprejo Mikro račun za 1 EUR, poslovni račun ali sklenejo poslovno kartico Mastercard, sodelujejo v žrebu za neprecenljivo Mastercard doživetje:
    Polet v Pariz za 2 osebi na teniški spektakel – Roland Garros. Preverite!

VEČ DOGODKOV >

FEBRUAR

Krško, OZ Posavje: Varstvo osebnih podatkov in implementacija splošne uredbe GDPR

FEBRUAR

Maribor, Štajerska GZ: 12 dejavnikov inoviranja: Kako do inovativne organizacije?

Maribor: SEO v praksi – Praktična delavnica

FEBRUAR

Dravograd, OZ Koroška: Poslovna asistentka, tajnica – kompetentna strokovnjakinja

Maribor, Štajerska GZ: Uspešno trženje po telefonu – Šola marketinške prakse

Maribor, Štajerska GZ: Vajeništvo ponovno v Sloveniji in tudi v naši regiji

Dravograd, OZ Koroška: Poslovanje v Avstriji, individualni razgovori

FEBRUAR

Zagorje ob Savi, OZ Zasavje: Delavnica Kako uspešno pripraviti, prijaviti in predstaviti inovacijo

Ljubljana, GZS: Investicijske priložnosti v Srbiji

Ljubljana, GZS: Naredite več, porabite manj

MAREC

Ljubljana, GZS: Posvet ZRS na temo varstva osebnih podatkov po Splošni uredbi o varstvu podatkov

Farmaforum Brokerage Event

MAREC

Izhodna delegacija ob obisku podpredsednika vlade in zunanjega ministra Slovenije Karla Erjavca na Kosovu

MAREC

B2B z belgijskimi distributerji prehrambenih izdelkov in pijač na Tour d'Europe - TAVOLA 2018, Belgija

MAREC

Celje, RGZC: Novi predpisi s področja varstva osebnih podatkov z Natašo Pirc Musar in Rosano Lemut Strle

Krško, OZ Posavje: Brezplačno usposabljanje mentorjev pri delodajalcih

MAJ

B2B srečanja: varovalna ali funkcionalna hrana za posebne prehranske namene, Stockholm

Vaša pobuda

Izdaja:

Gospodarska zbornica Slovenije, Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana

T: 01 58 98 000, F: 01 58 98 100, info@gzs.si

© GZS 2018. Vse pravice pridržane.

GZS je članica konzorcija European Entreprise Network Slovenija.