Javni razpis za ukrep - Sofinanciranje čebelarske opreme v programskem letu 2022

Objavljeno: Uradni list RS, Št. 35, Datum: 11. 3. 2022, Stran: 821

Predmet razpisa: Predmet javnega razpisa je sofinanciranje nakupa čebelarske opreme, pripomočkov in naprav iz ukrepa Sofinanciranje čebelarske opreme v programskem letu 2022, katerega glavni namen je posodabljanje zastarele čebelarske opreme, pripomočkov ali naprav in tehnologije s sofinanciranjem določene čebelarske opreme.

Aktivnosti za izvajanje ukrepa Sofinanciranje čebelarske opreme po tem javnem razpisu ne smejo biti začete pred 1. avgustom 2021 in morajo biti zaključene najkasneje do 31. julija 2022. Za začetek aktivnosti se po tem javnem razpisu šteje izdaja, prejem in plačilo računa oziroma računov za upravičene stroške po Uredbi in po tem javnem razpisu.

Seznam čebelarske opreme, za katero lahko vlagatelji uveljavljajo sofinanciranje nakupa, obsega:

• čebelji panji s testnimi vložki,
    • ometalnik,
    • smukalnik cvetnega prahu,
    • sušilnik za cvetni prah,
    • točilo s pripadajočo opremo,
    • posoda za skladiščenje medu (prostornine najmanj 10 l), matičnega mlečka, cvetnega prahu, propolisa, čebeljega voska in čebeljega strupa, ki ustreza za skladiščenje hrane,
    • cedilo in cedilna posoda,
    • črpalka za med,
    • naprava za utekočinjenje medu,
    • mešalnik in mešalna palica za kremni med,
    • refraktometer,
    • konduktometer,
    • separator medu, voska, matičnega mlečka,
    • polnilna naprava za med,
    • stroj za etiketiranje steklene embalaže,
    • stroj za zapiranje embalaže čebeljih pridelkov,
    • krožna dozirna miza,
    • cisterna za homogenizacijo,
    • kontrolne tehtnice za embaliranje,
    • tehtnice in elektronski sistemi za nadzor čebeljih družin,
    • sistemi za odkrivanje satov,
    • kuhalnik voščin,
    • stiskalnica za vosek – preša ali centrifuga,
    • topilnik voska,
    • parni uparjalnik za voščine,
    • kalup za vlivanje satnic,
    • inkubator za shranjevanje matičnjakov,
    • testni vložek,
    • pripomoček za aplikacijo zdravil za zdravljenje čebel,
    • hladilna komora in pripadajoča oprema,
    • elektro agregat,
    • ekološke satnice s certifikatom,
    • oprema za krmljenje čebel,
    • industrijski tiskalnik za tisk ali dotisk nalepk in označevanje gotovih izdelkov,
    • transportni trak,
    • v celoti avtomatizirana polnilna linija, katere vrednost znaša več kot 20.000 eurov brez vštetega DDV,
    • naprava za pridobivanje cvetnega prahu izkopanca,
    • tovorno vozilo (namenjeno oskrbi čebeljih družin in prevozu čebeljih pridelkov).

Več

Pogoji za sodelovanje: Vlagatelji so fizične in pravne osebe, ki opravljajo čebelarsko dejavnost na ozemlju Republike Slovenije ter izpolnjujejo predpisane pogoje za pridobitev sredstev, opredeljene v 4. poglavju tega javnega razpisa.

Več o pogojih najdete tukaj.

Vrednost razpisa: Višina nepovratnih sredstev, namenjena za izvajanje javnega razpisa za ukrep Sofinanciranje čebelarske opreme v programskem letu 2022 znaša do 380.000 eurov.

Razpisnik: Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano

Rok: Rok za oddajo vlog začne teči peti dan po objavi javnega razpisa v Uradnem listu Republike Slovenije z začetkom ob 9. uri in traja do zaprtja javnega razpisa oziroma do 31. julija 2022.

Dodatne informacije: Informacije v zvezi z javnim razpisom je možno dobiti na Agenciji, Tel: (01) 580-77-92, v času uradnih ur. Vprašanja se lahko posredujejo tudi po elektronski pošti na e-naslov: aktrp@gov.si.

Razpisna dokumentacija: Razpisna dokumentacija se objavi na osrednjem spletnem mestu državne uprave: www.gov.si.

Več: Več o javnem razpisu najdete tukaj.