Arhiv: Od 22. aprila 2013, Madagascar nova država članica sistema zvezkov ATA

OD 22.APRILA 2013, MADAGASCAR NOVA DRŽAVA ČLANICA SISTEMA ZVEZKOV ATA

Od 22. aprila 2013, bo Zveza zbornic za trgovino in industrijo Madagascar postala triinsedemdeseta (73) država članica mednarodne jamstvene verige WCF/ATA.

Carinski organi Madagascar bodo sprejemali ATA zvezke v skladu s Konvencijo o začasnem uvozu – Istanbulska konvencija, in naslednjimi aneksi;

- Aneks A:priloga o dokumentih za začasni uvoz (ata zvezek)

- Aneks B1: priloga o blaguza predstavitve ali uporabo na razstavah, sejmih, srečanjih

ali podobnih prireditvah

- Aneks B2: priloga o strokovni opremi

- Aneks B3: priloga o zabojnikih, paletah, embalaži, vzorcih in drugem blagu, ki seuvaža

v zvezi s komercialnim poslom

- Aneks B4: priloga o blagu, ki se uvaža v zvezi s proizvodnjo

- Aneks B5: priloga o blagu, ki se uvaža za izobraževalne, znanstvene ali kulturne namene

- Aneks B6: priloga o osebnih predmetih potnikov in blagu, ki se uvaža za športne namene

- Aneks B7: priloga o turističnem propagandnem gradivu

- Aneks B8: priloga o uvozu blaga v obmejnem prometu

- Aneks B9: priloga o blagu, ki se uvaža za humanitarne namene

- Aneks C: priloga o prevoznih sredstvih

- Aneks D:priloga o živalih

- Aneks E:priloga za blago uvoženo z delno oprostitvijo plačila uvoznih dajatev in davkov

Madagascar bo sprejemal ATA zvezke za tranzitne in poštne namene ter za blago, ki nima spremstva.

Zvezek ATA mora biti izpolnjen v francoskem jeziku. Carinalahko zahteva prevod, kadar je izpolnjen v drugem jeziku.

Zvezke ATA bodo sprejemali navedeni carinski organi v času uradnih ur. Seznam je v pripetem dokumentu.

Mednarodna oznaka za Madagascar je: MG

Na prvo stran zvezkov ATA, ki so namenjeni začasnemu uvozu v Madagascar je potrebno k seznamu držav dopisati: MG – MADAGASCAR.

Podrobnejše informacije v angleškem jeziku so objavljene v pripetem dokumentu.

Pripeti dokumenti

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.