Arhiv: Seznam kritičnih dovolilnic za leto 2012 - sprememba november 2012

Spoštovani,

Obveščamo Vas, da je Ministrstvo za infrastrukturo in prostor, Direktorat za promet, Sektor za cestne prevoze na pobudo delivcev GZS in OZS sprejel odločitev, da se iz seznama kritičnih dovolilnic za leto 2012 izbrišeta naslednji vrsti dovolilnic:

- Belorusija-univerzalna (112/01) in

- Ukrajina-tranzitna (804/03).

Nov seznam kritičnih dovolilnic za leto 2012 bo Ministrstvo za infrastrukturo in prostor objavilo v kratkem tudi na svojih spletnih straneh.

Navedeni vrsti dovolilnic se tako do konca leta 2012 delita po pravilih, ki veljajo za delitev nekritičnih dovolilnic.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.