Arhiv: 13.4.: Poreklo blaga in začasni izvoz - Zbiramo še zadnje prijave

Vabimo vas na kratek seminar

POREKLO BLAGA IN ZAČASNI IZVOZ

Nepreferencialno poreklo blaga (Certificate of Origin) in začasni izvoz blaga z ATA zvezkom (ATA Carnet)

v petek, 13. 4. 2018, od 12. do 14. ure.

Seminar smo pripravili  v sodelovanju z CPU.

Na seminarju bosta podrobneje predstavljena oba dokumenta. Med drugim bomo odgovorili na vprašanja, kot so:

• Kaj pomeni posamezen dokument?
    • Kdaj se uporablja?
    • Pravna podlaga.
    • Postopek pridobitve in e-postopek za poreklo.

Predavali bosta

mag. Eva Žontar, vodja oddelka Javne listine pri GZS in Irena Simendičnamestnica vodje oddelka Javne listine pri GZS. Sta članici Mednarodnega odbora za poreklo in ATA zvezke pri Mednarodni trgovinski zbornici in odbora za carino pri Eurochambres.

Redna kotizacija: 80,00 € + 22 % DDV, skupaj 97,60 €
    Članom GZS nudimo 40 % popusta: 48,00 € + 22 % DDV, skupaj 58,56 € - označite ob prijavi

Več informacij: CPU, Urša Naveršnik, 01 5897 651, ursa.naversnik@cpu.si

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.