Arhiv: ATA zvezek za Srbijo in Švico

ATA zvezek za Srbijo

Srbska carina pri začasnem uvozu blaga poleg ATA zvezka zahteva še dodatno dokumentacijo iz katere je razvidno, kakšen je namen začasnega uvoza blaga v Srbijo in za kakšno obdobje. Imetnikom ATA zvezka priporočamo, da imajo s seboj npr. vabilo, izdano s strani srbskega podjetja

Prav tako vam dodatno dokumentacijo priporočamo tudi pri uvozu v vse druge države.

ATA zvezek za Švico

Uporabniki ATA zvezka, ki začasno uvažate blago v Švico, ne spreglejte naslednjih posebnosti:

• z izdanim ATA zvezkom se najprej obrnite na najbližjo carinsko izpostavo, da vam ATA zvezek odprejo (potrdijo na prvi nosilni strani);
    • v kolikor greste na sejem, potrebujete tranzitni ATA zvezek (tranzitni postopek od mejnega prehoda do carine na sejmu);
    • carina je na mejnem prehodu samo v času uradnih ur (navedene v obvestilu Švice);
    • v kolikor se blago ne bo vračalo v času uradnih ur in ATA zvezek ne bo pravilno zaključen, pričakujemo zahteve za zaključek postopka s strani Švicarske carine in boste morali v primeru, da je ATA zvezek pravilno zaključen v EU, plačati stroške postopka.

Ostala navodila za posamezno državo so navedena v zavihku ATA zvezki -> Države.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.