Arhiv: Novost pri izdaji potrdil za voznike

NOVOST PRI IZDAJI POTRDIL ZA VOZNIKE,

KI NISO DRŽAVLJANI EU

Imetnike licenc Skupnosti za prevoze v cestnem prometu obveščamo, da se Potrdilo za voznike, ki niso državljani Evropske unije, lahko izda:

- na podlagi izdanega enotnega dovoljenja za prebivanje in delo (potrdilo o vloženi vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja NE zadošča za izdajo potrdila za voznika) in

- na podlagi vozniškega dovoljenja z vpisano kodo 95 ALI izdane izkaznice o vozniških kvalifikacijah ALI  veljavnega spričevala, ki potrjuje pridobljeno temeljno kvalifikacijo ALI spričevala, ki potrjuje redno poklicno usposabljanje voznika  (potrjena vloga za izdajo izkaznice o vozniških kvalifikacijah NE zadošča za izdajo potrdila za voznike) ter

- ostalih obveznih prilog, ki so navedene na vlogi za izdajo potrdila ((4) Vloga za izdajo potrdila za voznika, ki ni državljan EU).

Obvestilo je izdano na podlagi stališča Ministrstva za infrastrukturo, prejetega dne 29. 5. 2019 ter dodatnega pojasnila prejetega dne 11. 7. 2019.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.