Arhiv: 8.6: UVRŠČANJE BLAGA V CARINSKO TARIFO

Delavnica v živo – UVRŠČANJE BLAGA V CARINSKO TARIFO

Seminar bo potekal v dveh delih. Prvi del bo teoretični, drugi del pa delavniški, kjer boste udeleženci reševali konkretne naloge na računalniku.

Vsebina
    Vsi carinski postopki se začnejo z uvrstitvijo blaga v carinsko tarifo. Pravilna uvrstitev blaga po carinski tarifi je osnovni pogoj za obravnavo blaga v nadaljnjih carinskih postopkih. Na to je vezan pravilen obračun carinskih dajatev, protidampinških dajatev, izračun kvot, opustitev, DDV-ja, kmetijskih subvencij in drugega.
    Na seminarju bodo predstavljene osnove porekla blaga, ki vplivajo na možnost uvoza blaga v tretje države in na višino uvoznih dajatev, ter možnost začasnega uvoza blaga brez plačila uvoznih dajatev. Izvedeli boste tudi, kako deluje carinska tarifa, kako se blago uvršča v carinsko tarifo in kako vam pri tem lahko pomaga carina, ter spoznali poreklo blaga in ATA zvezke.
    Seminar je aktualen  tudi zaradi uskladitve z novim harmoniziranim sistemom spremenjenih več tarifnih oznak.
    Izobraževanje bo potekalo s predstavitvijo primerov iz prakse. Dobrodošla so tudi vaša vprašanja.

Urnik seminarja:

I. del

9.00 – 11.00 Uvrščanje blaga v carinsko tarifo (Mohor Slatner)

odmor 11.00 – 11.15

11.15 – 12.00 Osnove določitve porekla blaga in začasni izvoz (Eva Žontar)

odmor 12.00 – 12.15

II. del

12.15 – 15.30  Delavnica  –  delo na računalnikih (Mohor Slatner)

• uporaba pripomočkov za uvrščanje blaga
    • praktični primeri prepoznavanja in opisovanja blaga
    • praktični primeri uvrščanja blaga

Število mest na seminarju je omejeno zaradi dela na računalnikih.

Komu je seminar namenjen?
    Seminar je namenjen osebam v podjetjih, ki so vključeni v izvozne postopke, ki delujejo na področju mednarodnega poslovanja, še posebej je udeležba priporočljiva za podjetja, ki izvažajo na tretje trge.

Predavatelja
    Mohor Slatner, oddelek za tarifo, FURS, in mag. Eva Žontar, GZS.

Kotizacija
    Redna cena seminarja znaša 290,00 EUR + 22 % DDV (skupaj 353,80 EUR).

Popusti
    člani GZS imajo 20 % popusta. (232,00 EUR + DDV, skupaj 283,04 EUR, označite ob prijavi).

Plačilo kotizacije na seminarju vključuje: udeležbo in učno gradivo in potrdilo o udeležbi.
    Prosimo, da kotizacijo za seminar poravnate najpozneje tri dni pred začetkom dogodka na transakcijski račun CPU-GZS pri NLB d.d., Ljubljana, SI56 0201-1001-4816-764, sklic: 4008-8589.

Račun boste prejeli po seminarju. Odjave sprejemamo najkasneje 3 delovne dni pred seminarjem. V tem primeru vam kotizacijo vrnemo v celoti. Pri odjavah po tem roku ali neudeležbi, kotizacijo zadržimo v celoti. V primeru premajhnega števila udeležencev si pridržujemo pravico do odpovedi seminarja. V tem primeru vam vnaprej vplačano kotizacijo vrnemo.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.