Arhiv: Slovenska podjetja razširila svojo mrežo poslovnih kontaktov na Madžarskem

Dne 3. Decembra 2019 se je v Budimpešti mudila gospodarska delegacija, ki je bila izvedena v sodelovanju s SPIRIT agencijo ter madžarsko gospodarsko zbornico.

Dogodek, ki se je odvijal v Budimpešti, je rezultat prizadevanj za poglobitev poslovnih odnosov s šesto najpomembnejšo trgovinsko partnerico Slovenije. Srečanja so bila namenjena vzpostavitvi novih kontaktov in krepitvi že obstoječih, vzpostavljanju izvozno/uvoznih poslov, iskanju novih poslovnih priložnosti in pridobivanju informacij o poslovnem okolju Madžarske.

V okviru bilateralne konference je gospodarske predstavnike obeh držav s slovenske strani nagovoril, Veleposlanik g. Robert Kokalj, z madžarske pa je udeležence pozdravil podpredsednik zbornice, g. Attila Galambos. Sledila je predstavitev poslovnih okolij obeh držav ter organizirani bilateralni razgovori med podjetji. Delegacije se je udeležilo 24 slovenskih podjetij ter preko 40 madžarskih podjetij, med katerimi je bilo izpeljanih 94 formalnih B2B ter vsaj še enkrat toliko neformalnih mreženj v času pogostitve.

Podjetja so iz Budimpešte odšla s pozitivnim vtisi, razširili svojo mrežo poslovnih kontaktov in vpogled v poslovno okolje Madžarske.

ODZIVI PODJETIJ

• Zagotovo je ideja da se organizira dogodek in poveže podjetja med sabo super. Na ta način je možno izvesti relativno veliko sestankov v zelo kratkem času in posledično imeti potencialne stranke. saj je veliko dela pred tem opravil GZS.
  • 2 nova kontakta.
  • informacije o trgu.
  • Vpogled v gospodarsko stanje države. primer prakse podjetja, ki deluje na madžarskem trgu.
  • dodatne kontakte, ki poznajo nekoga ki bi nam lahko pomagal
  • srečanje in druženje z novimi in že obstoječimi poslovnimi partnerji in potencialnimi partnerji
  • čim več podobnih izhodnih delegacij.
  • odlična povezava z morebitnimi partnerji.
  • lepo organiziran dogodek in dobro mreženje tako med slovenskimi in madžarskimi podjetniki