Arhiv: Delodajalske organizacije in zbornice nasprotujejo izjavi v noveli zakona o pomoči gospodarstvu zaradi visokih povišanj cen električne energije in zemeljskega plina

5 delodajalskih organizacij in zbornic je glede novele zakona o pomoči gospodarstvu zaradi visokih povišanj cen električne energije in zemeljskega plina  na predsednika Vlade RS, ministra za finance in ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo naslovilo pismo, v katerem so ponovno protestirale proti določilu v noveli zakona, ki od potencialnih upravičencev za pomoč zahteva podpis izjave, da upravičenec cen svojih proizvodov/storitev, zaradi dviga cen elektrike in zemeljskega plina ni dvignil za več kot 10 %. Odločevalce so pozvale k takojšnjemu popravku zakonodaje.

Več na povezavi.