Srečanje gospodarstvenikov s predsednico Vlade mag. Alenko Bratušek in ministroma mag. Židanom in mag. Stepišnikom

Predsednica Vlade RS in predsednik GZS
po srečanju na Gospodarski zbornici Slovenije

Ljubljana, 16. aprila 2013 – Na današnjem srečanju s predsednico Vlade, mag. Alenko Bratušek in njenimi sodelavci so člani predsedstva GZS skupaj s predstavniki Združenja Manager in ZDS razpravljali o nujnih ukrepih za izhod Slovenije iz krize.

Gospodarstveniki so v razgovoru s predsednico Vlade, predsednikom Odbora vlade RS za gospodarstvo in ministrom za kmetijstvo in okolje, mag. Dejanom Židanom, ter ministrom za gospodarski razvoj in tehnologijo, mag. Stankom Stepišnikom med drugim poudarili nujnost pospešenega ukrepanja, oblikovanja urejenega poslovnega okolja ter ohranitve zdravih jeder v podjetjih. Izpostavili so tudi podporo izvozu in organiziran nastop slovenskega gospodarstva na tujih trgih, pomen domačih investicij in urejeno poslovno okolje. Dotaknili so se strategije prodaje slovenskih podjetij, strategije razvoja Slovenje in pametne specializacije, razpravljali pa tudi o nadaljnjih ukrepih za ureditev trg dela ter priložnostih v turizmu. Pri vseh nujnih aktivnostih, ki čakajo vlado za ponovni gospodarski zagon, želi GZS slovensko politiko, vlado in opozicijo podpreti s svežnjem kratkoročnih ukrepov, t.im. Agendo 46+.

Dodatne informacije: mag. Tajda Pelicon, 01 5898 136