Gospodarska delegacija v Šanghaj

Močna, 17-članska delegacija slovenskih transportno logističnih podjetij v organizaciji Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) in Slovenskega logističnega združenja je danes odpotovala na poslovni obisk v Šanghaj.

Z namenom širjenja obstoječih poslov bodo imeli člani delegacije bilateralna srečanja z novimi, relevantnimi potencialnimi poslovnimi partnerji, obiskali bodo šesti mednarodni sejem za logistiko, mobilnost, IT in management oskrbnih verig Transport Logistic China ter se udeležili srečanja s slovensko poslovno skupnostjo.

Z obravnavanim obiskom se nadaljuje skupinska promocija slovenskega sektorja transporta in logistike na prekomorskih trgih v okviru zborničnega programa za krepitev internacionalizacije slovenskega gospodarstva Go International Slovenia. Tako je GZS organizirala sektorsko gospodarsko delegacijo novembra 2009 v Malezijo in Singapur, junija 2010 na Kitajsko in v Hong Kong, novembra 2010 v Indijo ter aprila 2013 na Kitajsko.