Evropski parlament podjetij: Gospodarstveniki pričakujejo večjo pozornost EU do zahtev gospodarstva

Gospodarstveniki opozarjajo, da Evropa ne posveča vedno dovolj pozornosti podjetjem. To je ključna ugotovitev Evropskega parlamenta podjetij (EPP), na katerem se je včeraj, 16. oktobra 2014, v Hemicyclu Evropskega parlamenta v Bruslju, zbralo več kot 750 gospodarstvenikov iz 45 evropskih držav. V organizaciji Gospodarske zbornice Slovenije kot članice Eurochambres se je dogodka udeležilo 5 gospodarstvenikov. Ti so se včeraj srečali tudi s slovenskimi evroposlanci.

V razpravah in glasovanjih na 4 ključne tematike – internacionalizacija, trg dela, finance in energija – so gospodarstveniki v okviru EPP zahtevali živahnejše nacionalne in EU politike, ki so bolj odzivne na njihove vsakodnevne poslovne težave.

Udeleženci so izrazili pričakovanje za:

• krepitev evropske gospodarske diplomacije, ki bo zastopala in branila njihove poslovne interese na globalnem trgu;
  • učne sheme, ki temeljijo na izkustvenem učenju – učenju/usposabljanju na delovnih mestih, in bodo zagotavljale ustrezno usposobljene delavce za potrebe delodajalcev;
  • takšne davčne režime, ki so bolj prijazni do kapitalskih naložb;
  • prožnejši pristop do povečanja energetske učinkovitosti.

Več informacij in rezultati glasovanj: http://www.parliament-of-enterprises.eu/upload/45_EPEresults_16Oct14_5440e57d160ae.pdf

Pripeti dokumenti