Razmere so resne. Ni čas za igrice s ciframi.

Sindikat vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (SVIZ) se je odzval na sporočilo Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) glede razmer v šolstvu. GZS opozarja, da so razmere v Sloveniji zelo resne, zato polemika, ki temelji na izhodišču, da manj sredstev za katerokoli področje samodejno pomeni tudi nižjo kakovost storitev, ni konstruktivna. To velja tako za podjetja kot za področja javnega sektorja.
Poleg tega za javno razpravo ni konstruktivna polemika, ki gradi na posamičnih, iz konteksta izbranih podatkih, saj izkrivlja celovito sliko razmer. Na GZS ne želimo iskati zgolj delcev statističnih podatkov za utemeljitev svojih predhodno utemeljenih stališč, pač pa želimo graditi svoja stališča na celovitosti podatkov, tudi iz študij, ki jih navaja SVIZ.

V nadaljevanju podajamo odgovore na konkretne vsebine...

Celotno besedilo je objavljeno v pripetek dokumentu.

Pripeti dokumenti