Arhiv: Šanghajska distriktna federacija žensk na obisku v Ljubljani

Na GZS Zbornici osrednjeslovenske regije so bile 23.6.15 na obisku predstavnice Šanghajske distriktne federacije žensk, ki so se želele seznaniti z aktivnostmi na področju spodbujanja ženskega podjetništva v Sloveniji. Preko slovenskega konzulata v Šanghaju so se obrnile na vodjo projekta Network MEMA, ki ga vodi GZS Zbornica osrednjeslovenske regije skupaj s partnerji: ZAVOD META, EIM Maribor, Konekton, d.o.o., Zavod za zaposlovanje  in norveški partner Athene Projektslede.  Marta Turk, direktorica GZS ZOR, je udeleženkam orisala poslovno okolje v Sloveniji, položaj žensk v gospodarstvu, priložnosti za povezovanje s Kitajsko in jih na koncu povabila, da se pridružijo udeležencem pete konference DERC, ki bo med drugim ponudila tudi panel Sodobne ženske na svilni poti do Kitajske. To bi bila zanimiva priložnost za izmenjavo dobrih praks tudi prek evropskih meja.