Arhiv: Slovenska podjetja v Čeljabinsku sestankujejo s 70 ruskimi podjetji

Čeljabinsk, 4. april 2016 - Obisk poslovne delegacije 11 slovenskih podjetij v Rusiji, v organizaciji Gospodarske zbornice Slovenije, se je uspešno pričel, z individualnimi sestanki, s približno 70 ruskimi podjetji iz regije Čeljabinsk. Predvidoma bo imelo vsako slovensko podjetje od 7 do 13 v naprej pripravljenih sestankov.

Mesto Čeljabinsk je središče Čeljabinske Oblasti in leži jugovzhodno od Urala. Ima 1,3 milijona prebivalcev, medtem ko ima sama regija Čeljabinsk 4,5 milijona. Gre za močno industrijsko regijo, kjer prevladuje industrija metalurgije, kemije in težke industrije.

Slovenska podjetja lahko regiji ter ruskim poslovnim predstavnikom ponudijo tako svoje izdelke kot tudi know-how, predvsem na področju tehnološkega sodelovanja.

Jutri, 5. aprila 2016, se obisk v Čeljabinsku nadaljuje, in sicer s srečanji na Ministrstvu za industrijo.

Slovenska podjetja bodo v sredo ter četrtek obiskala še mesto Jekaterinburg, upravno središče Uralskega zveznega okrožja in Sverdlovske oblasti. Po številu prebivalcev je četrto največje rusko mesto ter veliko transportno in logistično križišče ob transsibirski železnici.