Arhiv: Podpis dogovora za izboljšanje pogojev na področju avtoprevozniške dejavnosti

Podpis dogovora za izboljšanje pogojev na področju avtoprevozniške dejavnosti

Minister za infrastrukturo dr. Peter Gašperšič je 16. maja v Ljubljani s predstavniki Združenja za promet pri Gospodarski zbornici Slovenije ter Sekcije za promet pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije podpisal dogovor v zvezi z izboljšanjem pogojev na področju avtoprevozniške dejavnosti.

Dogovor med drugim predvideva uvedbo posebnega cestninskega razreda za dvoosna vozila nad 3.500 kilogramov največje dovoljene mase, vzpostavitev malih logističnih centrov in varovanih parkirišč, spremembo načina obračunavanja letne dajatve, kar posredno pomeni znižanje stroškov, ter ureditev evidence registriranih vozil (sistem MRVL). Poleg tega predvideva ekološke spodbude avtoprevoznikom, med drugim za nakup pnevmatik višjega energijskega razred, za nadgradnjo tovornih vozil s spojlerji za zmanjšanje zračnega upora ter nakup električnih avtobusov.