Arhiv: Ali bo sploh kdo pridobil s predlagano ukinitvijo dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja?

Jutri, v sredo, 29. januarja, bodo poslanci in poslanke odločali o noveli Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju in s tem o ukinitvi dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja ter uvedbi obveznega pavšalnega prispevka. Če bodo novelo zakona sprejeli v sedanjem besedilu, bo njena izvedba ne le vprašljiva in tvegana, ampak bo verjetno še dodatna ovira prepotrebnim sistemskim spremembam na področju zdravstvenega varstva in zdravstvenega zavarovanja.

Gospodarska zbornica Slovenije, Trgovinska zbornica Slovenije, Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije, Združenje delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije - GIZ ter Združenje delodajalcev Slovenije so poslance in poslanke danes pozvali, da pri jutrišnjemu glasovanju o noveli zakona upoštevajo vsa opozorila in se po tehtnem razmisleku odločiju proti njenemu sprejemu. To bo vsem skupaj omogočilo, da k spremembam tega zakona pristopimo celovito, strokovno in preudarno ter tako dosežemo zastavljene cilje.

Več informacij je na povezavi.