Arhiv: Kakovost inovacij v SAŠA regiji ostaja na visokem nivoju, vse več prijav iz malega gospodarstva

Savinjsko-šaleška gospodarska zbornica (SŠGZ) je na priložnostni slovesnosti v Nazarjah 22. leto zapored podelila priznanja za najboljše inovacije v SAŠA regiji. Na letošnji razpis SŠGZ je prispelo 14 prijav iz 11 podjetij oziroma prijaviteljev. Pri navedenih inovacijskih projektih je sodelovalo skupno 138 inovatorjev, kar je skoraj identično število kot v lanskem letu. Skupno je bilo v 22 letih na razpis SŠGZ prijavljenih 404 inovacijskih projektov, pri katerih je sodelovalo skupno 2.459 inovatorjev.

Strokovna komisija, ki jo je imenoval upravni odbor SŠGZ, je ugotovila, da kakovost prijavljenih inovacij v SAŠA regiji ostaja na visokem nivoju in da se nadaljuje rast števila prijav iz segmenta malega gospodarstva. Od 14 prispelih inovacijskih prijav je bilo osem produktnih in pet procesnih inovacij. Med prijavitelji so bila tri velika, štiri srednja in štiri mala podjetja.

Sporočilo za javnost

Opis inovacij