Arhiv: GZS nad sklepi voditeljev držav EU glede rastočih cen energije razočarana

Voditelji držav članic EU so v včerajšnji razpravi o rastočih cenah energije članice EU pozvali, da naj izkoristijo predlagane ukrepe za kratkoročno pomoč najranljivejšim državljanom in podporo evropskim podjetjem. Na Gospodarski zbornici Slovenije smo nad temi sklepi razočarani. Nadaljuje se »kriza političnega odločanja v EU o prehodu na zelene vire energije.«

Gospodarska zbornica Slovenije budno spremlja razpravo in aktivnosti na področju rastočih cen energentov. V zvezi s tem je že pred dvema tednoma Vlado in pristojni ministrstvi pozvala k takojšnjemu ukrepanju, pri tem pa izpostavila težave, s katerimi se srečuje predvsem slovenska energetsko intenzivna industrija.

Kratkoročne ukrepe, ki so jih včeraj dorekli voditelji držav članic EU, na GZS ocenjujemo kot preveč nedorečene in premalo usmerjene v pomoč energetsko intenzivni industriji. Mlačna razprava o srednjeročnih in dolgoročnih ukrepov pa kaže na neusklajenost znotraj sedemindvajseterice glede potrebnih in nujnih ukrepov.