Arhiv: Na 2-dnevnem obisku na EXPO 2020 Dubaj prva GZS delegacija

V nedeljo, 19. novembra, je na 2-dnevni poslovni obisk na EXPO 2020 Dubaj odpotovala prva GZS delegacija, osredotočena na predstavitev slovenske industrije naprednih materialov in tehnično-tehnoloških rešitev za pametne tovarne.

V delegaciji sodeluje 35 gospodarstvenikov iz 23 podjetij, panogo naprednih materialov pa bo zastopal strokovnjak za to področje, prof. dr. Bojan Podgornik iz Inštituta za kovinske materiale in tehnologije in SRIP MATPRO.

Osrednji dogodek dvodnevnega obiska je poslovni forum ADVANCED MATERIALS FOR THE GREEN FUTURE, ki bo 22. novembra na slovenskem paviljonu.

Gospodarska zbornica Slovenije v sodelovanju s SPIRIT SLOVENIA in MGRT kot partner sodeluje pri izvedbi slovenskih gospodarskih delegacij na EXPO 2020 Dubaj in je nosilec določenih delegacij in tematsko obarvanih poslovnih forumov. Tako bodo v prihodnjih mesecih EXPO 2020 Dubaj obiskale še 3 zbornične delegacije, ki bodo usmerjene na digitalizacijo in umetno inteligenco (12.-15. december 2021), lesarstvo (16.-20. januar 2022) ter prehrano in kmetijstvo (13.-16. februar 2022).