Arhiv: DIHS: Do preverbe vseh dejstev brez komentarja

»Na Gospodarski zbornici Slovenije kot ustanoviteljici Digitalnega inovacijskega stičišča Slovenije (DIHS) v tem trenutku ne dajemo izjav v zvezi z dogajanjem na DIHS. Morebitne nejasnosti, v kolikor je prišlo do njih, je seveda treba razjasniti. A za vsakega državljana velja domneva nedolžnosti. Zato sedaj ni čas za sodbe in obsodbe. Razsojamo lahko šele, če bodo nepravilnosti dejansko tudi dokazane,« pravi mag. Aleš Cantarutti, generalni direktor GZS.

V zadnjih dneh so se v medijih pojavile informacije, da bi v času, ko je Zavod DIHS vodila sedanja ministrica za digitalno preobrazbo dr. Emilija Stojmenova Duh, prišlo do nepravilnosti. Cantarutti zelo jasno izpostavlja, da v tem trenutku tega Gospodarska zbornica Slovenije ne more in ne bo komentirala.