Prenovljen paket vzorcev notranjih aktov za izvajanje ZPPDFT-2

Zavezanci po Zakonu o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma (ZPPDFT-2) so določeni v 4. členu zakona. Med drugimi so zavezanci tudi pravne in fizične osebe, ki opravljajo posle v zvezi z dejavnostjo računovodskih storitev.

Delovna skupina ZRS je avgusta 2022 prenovila paket vzorcev notranjih aktov za izvajanje ZPPDFT-2.

ZRS nudi naročilo paketa vzorcev notranjih aktov za izvajanje ZPPDFT-2, ki ga lahko naročijo le člani ZRS in ki vsebuje:

• Vzorec dokumentov:
      • Notranji akt o postopkih izvajanja ukrepov za preprečevanje pranja denarja in financiranja terorizma
      • Ocena tveganja za pranje denarja in financiranje terorizma
    • Vzorec obrazcev:
      • pregled stranke, ki je gospodarski subjekt – pravna oseba
      • pregled stranke, ki je gospodarski subjekt – pravna oseba – poenostavljeni pregled
      • pregled stranke, ki je samostojni podjetnik ali fizična oseba, ki opravlja dejavnost – poenostavljeni pregled
      • pregled stranke, ki je tuj sklad ali tuja ustanova
      • pregled stranke, ki je subjekt, ki nima deležev ali ustanova
      • pregled stranke, ki je fizična oseba
      • pregled stranke, ki je fizična oseba – poenostavljeni pregled
      • za prijavo pooblaščenca in namestnika za pošiljanje na UPPD
      • seznam zaposlenih, ki ga zaposleni podpišejo, ko se seznanijo z notranjim aktom in oceno tveganja
    • Pripomočki:
      • Primer programa izobraževanja
      • Pojasnil "Na pot" prenovljenim/posodobljenim aktom za PPDFT

Cena paketa: 210,00 EUR + DDV.

Obrazec za naročilo >>>

Še niste član Zbornice računovodskih servisov?

Vabimo vas, da se včlanite v Zbornico računovodskih servisov in kot član takoj izkoristite možnost nakupa vzorcev dokumentov, ki so bili pripravljeni posebej za računovodske servise.

Kako postanem član ZRS in koristim brezplačne ugodnosti?

Za vaš vstop v članstvo dopolnite priloženi pristopni obrazec. Za leto 2022 bo nato izstavljen en račun za članarino:

• od 252,00 EUR za ZRS (od 21,00 EUR mesečno) za leto 2022
    • od 60,00 EUR za GZS (od 5,00 EUR mesečno, lestvica je objavljena tukajza leto 2022
    Ob včlanitvi lahko takoj izkoristite:
    • Naročilo paketa vzorcev notranjih aktov za izvajanje ZPPDFT-2, ki so prilagojeni posebej  za računovodske servise
    • Naročilo vzorcev dokumentov po GDPR, ki so prilagojeni posebej  za računovodske servise.
    • Dnevno prejemanje zakonodajnih novosti s področja računovodstva na vaš elektronski naslov.
    • Izkoristite 2 uri brezplačnih pravnih svetovanj strokovnjakov letno s področij statusnega, izvršilnega, insolvenčnega prava, javnih naročil, zaščite intelektualne lastnine, alternativnega reševanja sporov in financ. Svetujemo vam lahko tudi glede priprave pogodbe s partnerjem.
    • Z vašimi vprašanji se lahko obrnete tudi na 26 strokovnjakov z 12 različnih področij svetovalnega centra Infopika. Ti bodo brezplačno odgovorili na 5 vaših vprašanj letno.

Članom je na voljo še več kot 25 drugih ugodnosti, več informacij je na voljo v letaku »9 razlogov, zakaj postati član ZRS«.

Za vaš vstop v članstvo ZRS le izpolnite pristopni obrazec.

Koristne povezave: