Arhiv: Kako enostavno zaposliti tujca?, GZS, 15.04.2014

ZAPOSLOVANJE TUJCEV - INFORMACIJE IZ PRVE ROKE

Image Caption

Gospodarska zbornica Slovenije
    v sodelovanju z Ministrstvom za delo, družino in socialne zadeve,
    Ministrstvom za notranje zadeve in Zavodom RS za zaposlovanje

vabi na brezplačno delavnico

Kako enostavno zaposliti tujca?

ki bo v torek, 15. aprila ob 13.30 uri,
    na Gospodarski zbornici Slovenije, dvorana C, I. nadstropje

Potrebe po specifičnih kadrih, delovni sili in tudi iskanju optimalnih rešitev pri zaposlovanju narekujejo, da se slovenska podjetja odločajo tudi za zaposlovanje tujih delavcev. Poleg tega je s sprostitvijo trga delovne sile odprta možnost za zaposlovanje delavcev iz EU. Izognite se zapletom in pravočasno sprožite postopke za zaposlitev tujca v vašem podjetju. Kakšni so postopki in kakšne so vaše obveznosti, boste od pristojnih izvajalcev izvedeli na delavnici.

Vlada RS je napovedala spremembe, ki bi vodile v olajšano pridobivanje delovnih dovoljenj, prijave prebivališča in hkrati slovenskim podjetjem omogočila hitrejše in učinkovitejše zaposlovanje tujcev. Kakšna je današnja ureditev in kaj lahko delodajalci pričakujejo v prihodnje, boste izvedeli na brezplačni delavnici o zaposlovanju tujcev.

PROGRAM:

13.30 - 13.40 Uvodni pozdrav
    • Igor Knez, namestnik direktorja Pravne službe za zakonodajo s področja gospodarstva
    13.40 – 14.20 Oblike zaposlovanja tujcev in določbe ZZDT – 1
    • Grega Malec, podsekretar, Sektor za zaposlovanje, socialno podjetništvo in migracije (MDDSZ)
    14.20 - 15.00 Pogoji in postopki za izdajo delovnih dovoljenj za različne oblike zaposlovanja in dela tujcev,
    • Miha Šepec, višji področni svetovalec na področju izdaje delovnih dovoljenj pri ZRSZ
    15.00 – 15.20 Posebnosti urejanja zaposlovanja delavcev iz BIH na podlagi Sporazuma me RS in BIH o zaposlovanju državljanov BIH v Republiki Sloveniji,

15.20 - 16.00 Kakšne so obveznosti tujcev pri vstopu v Slovenijo.Novosti Zakona o tujcih

• Nataša Potočnik, vodja Sektorja za migracijsko politiko in zakonodajo
    • Tjaša Škedelj, višja svetovalka v Sektorju za migracijsko politiko,
    16.00 - 16.30 Vprašanja

Vaša konkretna vprašanja za predstavnike MDDSZ, ZRSZ in MNZ na obravnavane tematike lahko posredujete že ob prijavi.

Delavnica je brezplačna.

Več informacij: Urška Najdič, pravnasluzba@gzs.si, 01 5898 184

Image Caption

Projetk »BiFlex – Fleksibilnost v bipartitnem socialnem dialogu« delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Operacija se izvaja v okviru razvojne prioritete »Spodbujanje podjetništva in prilagodljivosti prednostne usmeritve« ter prednostne usmeritve »Pospeševanje razvoja novih zaposlitvenih možnosti« Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007 – 2013.